Hokejové legendy Jágr i Nedvěd na ledě září. Kladno nad Benátkami vyhrálo 7:2

Jaromír Jágr na tréninku Rytířů Kladno - Foto:  ČTK

Jaromír Jágr na tréninku Rytířů KladnoFoto:  ČTK

I když na začátku říkal, že ho bolavé koleno pustí možná jen do jednoho dvou střídání, během první třetiny svého prvního zápasu v druhé nejvyšší české lize byl Jaromír Jágr u všeho podstatného. Po nahrávkách na góly Adama Kubíka a Petra Štindla pomohl velkou měrou k vedení Kladna po první třetině 2:0. Loučící se Petr Nedvěd se však nenechal zahanbit a gólem a asistencí zařídil ve druhé třetině vyrovnání na 2:2. Ve třetí třetině se opět s Jágrovou pomocí Kladenští ujali vedení a nakonec Benátky porazilo 7:2.

Během první třetiny zářil hlavně Jaromír Jágr, druhá dvacetiminutovka patřila loučícímu se Petru Nedvědovi. 

V první, velmi svižné, třetině si Jaromír Jágr stihl připsat dvě asistence. Benátky však nebyly o moc horším týmem, dokonce si vypracovaly několik zajímavých příležitostí. Žádnou z nich ovšem nevyužily, a tak první třetinu prohrály 0:2. 

Jenže pak se situace obrátila a druhou třetinu se stejným poměrem vyhrály Benátky. Do třetí třetiny proto oba týmy nastupovaly s remizou 2:2. 

Teprve začátek třetí třetiny rozhodl. Během šesti minut nastříleli Rytíři soupeři pět branek a skóre tak přetáhli na vlastní stranu. I tentokrát se asistencí blýsknul Jaromír Jágr. 

„Věřil jsem tomu, že to zvládnu. Neříkám, jak dlouho budu hrát. Myslím si, že s kondicí by to neměl být problém. Když bych se cítil bruslařsky špatně, tak tam vždycky můžu jenom stát. To není problém, na to jsem velký odborník,“ svěřil se Jágr před zápasem. 

Nakonec vydržel celý zápas, i když si dával velký pozor, aby se nepouštěl do větších osobních soubojů. "Vím, že zápasy v play off budou daleko těžší a já se do toho musím dostat. Jen tréninkem to půjde těžko. Protože jsem necítil žádnou bolest a mohl jsem hrát, tak jsem vydržel celý zápas," řekl Jágr.  

S výkonem svého týmu ale spokojený nebyl. "Budeme se muset den ode dne a zápas od zápasu hodně zlepšit. Dělali jsme spoustu školáckých chyb. Připadalo mi, že moc nebruslíme a panikaříme, když máme puk u sebe," řekl kladenský odchovanec. 

Autor:   redakce

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 25.5.2018 21:55 do 26.5.2018 00:00; na silnici 2352 u obce Broumy okres Beroun; nehoda; havarované vozidlo; OA x zvěř bez zranění.
  Od 25.5.2018 21:45 do 23:50; na silnici 106 u obce Bukovany okres Benešov; nehoda; havarované vozidlo; OA x zvěř bez zranění.
  D0, km 77.6, ve směru D1, porouchané vozidlo, očekávejte zdržení, Od 25.05.2018 21:00 Do 25.05.2018 22:20, v odstavném pruhu stojí nákladní vozidlo

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace