Jágr debatoval déle, než hrál. Kladno i podruhé uspělo v Budějovicích

15. březen 2018

V semifinále WSM ligy vyhráli hokejisté Kladna nad Českými Budějovicemi v prodloužení 2:3. V sérii tak vedou 2:0 na zápasy.

Jaromír Jágr dodržel i ve druhém semifinále WSM ligy svůj rituál a na ledě strávil pouze pět sekund. Ale sotva zmizel z ledu, budějovická hala vybuchla nadšením. Už po 18 sekundách kladenský brankář Cikánek pouze vyrazil Nedorostovo nahození a úspěšně dorážel Miloslav Čermák.

Motor byl výrazně aktivnější, ale v závěru první třetiny ho srazila série oslabení, kterou na poslední chvíli využil Daniel Kružík a vyrovnal.

Znovu do vedení šli domácí až po druhé přestávce po individuální akci Zdeňka Čápa a skrumáži před Cikánkovou brankou. Rytířům se inkasovaný gól nezdál a v čele s Jaromírem Jágrem dlouho protestovali, rozhodnutí mužů v pruhovaném ale nezvrátili.

Mrzet je to nemuseli. Minutu a půl před koncem normální hrací doby srovnal ranou od modré Linus Svenlund a v prodloužení v přesilové hře rozhodl o druhé výhře Kladna Jan Kloz.

Nyní se série zápasů přesouvá do středních Čech.

autor: redakce