Ježíškova vnoučata z Regionu nadělovala v Sedlčanech a Pyšelích

Uršula Kluková, Josef Zíma a Patrik Rozehnal na setkání se seniory v Sedlčanech - Foto: Dana Špicarová

Uršula Kluková, Josef Zíma a Patrik Rozehnal na setkání se seniory v SedlčanechFoto: Dana Špicarová

Rozhlasový projekt Ježíškova vnoučata jede na plné obrátky. A celý tento víkend je Ježíškovým vnoučetem taky Český rozhlas Region. Náš tým navštíví postupně 4 domovy pro seniory, pro které připravil předvánoční program plný hudby, zpívání a příjemných setkání.

Bohumila Čandová (92) přišla Josef Zímu osobně pozdravit - Foto: Dana Špicarová

Bohumila Čandová (92) přišla Josef Zímu osobně pozdravitFoto: Dana Špicarová

Spolu s moderátory Patrikem Rozehnalem a Janou Chládkovou přijedou potěšit seniory také Josef Zíma, který na Regionu uvádí svůj pořad U muziky a Uršula Kluková, která rozdává svůj neodolatelný smích v rozhlasové Humoriádě. Dnes se zastaví v Sedlčanech a Pyšelích a v neděli zavítají do Jenštejna a Benátek nad Jizerou. 

 

Na setkání Ježíškových vnoučat se seniory v Sedlčanech natáčela Soňa Jindrová

Vložit na svůj web

JEŽÍŠKOVA VNOUČATA
Projekt Ježíškova vnoučata vznikl na podzim roku 2016. Novinářka Olga Štrejbarová si při natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří často až třetinu obyvatel domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty než radosti. Rozhodla se to změnit.
Projekt zaujal i Český rozhlas, který je teď v úzkém kontaktu se sociálními pracovníky domovů, kteří sepisují s klienty jejich vánoční přání. Jsou jich už tisíce. A přesně tolik je třeba lidí, kteří je dokážou splnit.
Stát se Ježíškovým vnoučetem je snadné. Vyberte si podle domova ve svém okolí, podle ceny dárku nebo třeba podle toho, jestli chcete balit vánoční dárek nebo přinést nezapomenutelný zážitek. V tabulce stačí přání vybrat, rezervovat, poslat a těšit se na Vánoce. Jaká přání ještě zbývá splnit? Podívejte se na stránky jeziskovavnoucata.cz.
Pokud si žádné nevyberete, můžete třeba přispět na dražší dárky přes portál Slevomat. A sledujte facebook Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata.
Ježíškova vnoučata doplňoval také tematický týden o životě penzistů v Česku s názvem Tahle země bude pro starý. Český rozhlas se zaměřil na problematiku stáří a stárnutí populace. Na serveru iROZHLAS.cz si můžete seriál pod označením Země seniorů připomenout. 

Ježíškova vnoučata v Sedlčanech - Foto: Dana ŠpicarováUršula Kluková, Josef Zíma a Patrik Rozehnal na setkání se seniory v Sedlčanech - Foto: Dana ŠpicarováJežíškova vnoučata v Sedlčanech - Foto: Dana ŠpicarováJosef Zíma a jeho věrné fanynky - Foto: Dana ŠpicarováJežíškova vnoučata v Pyšelích - Foto: Dana Špicarová

Autor:   von

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 24.4.2018 16:10 do 17:10; D5 - 10km na trase Praha - Rozvadov; na sjezdu; porouchané vozidlo, zdržení; jízdní pruh uzavřen
  D1EXIT 49 - km 48.4, ve směru Praha, porouchané vozidlo, zdržení, Od 24.04.2018 15:55 Do 24.04.2018 17:55, kamion s defektem pneu, stojící v nájezdové větvi Exitu 49 do směru Praha
  Od 24.4.2018 15:35 do 17:40; na silnici 1096 v obci Čtyřkoly okres Benešov; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace