Kraj přijímá žádosti o dotaci na nový kotel. Nejdřív elektronicky, potom poštou

Přikládání do kotle na tuhá paliva - Foto: Michal Malý

Přikládání do kotle na tuhá palivaFoto: Michal Malý

Středočeský kraj začíná ve středu přijímat žádosti o takzvané kotlíkové dotace. A to podle nových pravidel. Zájemci o peníze už nebudou stát ve frontě, aby svou žádost podali osobně, ale musí nejprve vyplnit formulář na počítači. Celkem můžou dostat až 127 500 korun.

Formulář je k dispozici na stránkách krajského úřadu. Žadatel v něm musí vyplnit osobní údaje, trvalé bydliště, ale třeba taky typ kotle, který si chce pořídit. Po odeslání formuláře se mu automaticky vygeneruje pořadové číslo. 

Druhý den si žádost vytisknou a do obálky pak přiloží další dokumenty, například fotografii starého kotle, případně povolení vlastníka domu k výměně zařízení. To pak musí do 20 pracovních dnů doručit na podatelnu krajského úřadu. 

Dotace je určená na kotle na tuhá paliva, zemní plyn, biomasu, kombinovaný kotel a na tepelná čerpadla. Naopak nevztahuje se na čistě uhelné kotle. Kraj má tentokrát k dispozici přes půl miliardy korun, které vyjdou podle jeho odhadu na víc než pět tisíc kotlů. 

Kraj změnil systém přijímání žádostí kvůli větší transparentnosti. V dubnu stáli lidé ve frontě před úřadem v zimě až dva dny. Navíc asi 190 žadatelů předběhl kurýr, který podal žádosti na druhé podatelně, což bylo v rozporu s pravidly. Kraj pak přiznal, že úředníci chybovali a dodatečně uvolnil ještě 22,5 milionů korun, aby dotace vyšla i na zájemce, které kurýři předběhli. 

Autor:   redakce

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 19.6.2018 09:30 do 11:30; D11 - 9.4km na trase Praha - Hradec Králové; porouchané vozidlo, zdržení; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; zpevněná krajnice uzavřena
  Od 19.6.2018 09:55 do 14:00; D10 - 35.2km na trase Turnov - Praha; D10, km 35 směr Praha; nehoda; 2 havarovaná vozidla; uzavřeno; OA x NA se zraněním. Odklon na exitu39.
  Od 19.6.2018 10:05 do 12:05; D7 - 3.4km na trase Slaný - Praha; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; neprůjezdná zpevněná krajnice; odstavené NA, zasahuje do PJP.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas