Na devět nezaměstnaných deset volných míst. Počet lidí bez práce přesto stoupl

Úřad práce (ilustrační foto) - Foto: Jaroslava Mannová

Úřad práce (ilustrační foto)Foto: Jaroslava Mannová

Bez práce bylo koncem ledna ve středních Čechách 30 300 lidí, to je o 933 víc než koncem loňského roku. Volných míst přesto přibylo. Na devět středočeských uchazečů evidovaly úřady práce statisticky deset pracovních příležitostí. V Česku nezaměstnanost stoupla na 3,9 procenta, bez práce bylo 289 tisíc lidí. To je o 8 600 lidí více než na konci roku 2017.

V lednu se nezaměstnanost zvyšuje pravidelně. Podle Libora Bartůňka ze středočeského úřadu práce je to kvůli ukončení sezonních prací. „Snažíme se je po dohodě s obcemi a městy nahradit například veřejnými pracemi,″ uvedl. 

Nejméně lidí bez práce je tradičně v oblasti Praha - východ, nejhorší je situace na Příbramsku. 

Počet volných pracovních míst podle Bartůňka přitom stále stoupá. V současné době jich je v registru úřadů přes 32 tisíc. „Na devět uchazečů o zaměstnání tak máme deset volných pracovních míst,″ dodal s tím, že firmy poptávají především zaměstnance do průmyslu, střední zdravotní personál i řidiče nákladních aut a autobusů. „Možnost uplatnění je vysoká," konstatoval. 

Nezaměstnanost v lednu 2018 - Foto:  Úřad práce ČR

Autor:   redakce

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, D11-7,0
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, D1-8,8
  D11, mezi km 62 a 60, ve směru Praha, pomalu jedoucí vozidlo údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 19.02.2018 07:30 Do 19.02.2018 15:30, údržba stromů a keřů, zdroj: ŘSD

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace