Na Tuchlovické pouti se zpívalo a tančilo s houslemi i cimbálem

Tuchlovická pouť 2017 - Foto: Kristýna Nevanová

Tuchlovická pouť 2017Foto: Kristýna Nevanová

Stovky lidí sledovaly v sobotu v Tuchlovicích na Kladensku vystoupení folklorních souborů ze středních Čech, Prahy a dalších koutů Čech a Moravy. Obec hostila tradiční festival s názvem Tuchlovická pouť letos už po čtyřiadvacáté.

Festival začal v pátek a potrvá až do neděle. Soubor Jasénka na něj přijel ze Vsetína. „Přivezli jsme pestrou směsici – máme spoustu různých variací, diváci uvidí jak „točenou“, „luženskou veselicu“ nebo „uherskou“,“ prozradila vedoucí Jasénky Eva Lambertová. 

 

Na Tuchlovické pouti natáčela Kristýna Nevanová

Vložit na svůj web

„Jsem strašně rád, že to pokračuje. Po 20 letech, kdy jsem u toho stál, jak se říká „plnou vahou“ to převzalo naše mládí, přicházejí s novými nápady…. Co lepšího si může člověk přát, že to pokračuje dál,“ dodává Bohumil Chochola, jeden ze zakladatelů festivalu, vedoucí souboru Čtyřlístek z Nového Strašecí. 

Příští rok se uskuteční už 25. ročník a pořadatelé by proto opět do Tuchlovic pozvali i hosty ze zahraničí, tak jak tomu bylo v uplynulých letech, kdy na Pouti vystoupily soubory například ze Srbska, Polska nebo dokonce z Číny.  

Autor:  Kristýna Nevanová

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Hrdlořezy
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Bělá pod Bezdězem
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, D1-39.65

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace