Najde se zájemce o Poldovku? Na dnešní prohlídku hutí přišli jen novináři

Huť Poldi Kladno čeká na nové majitele - Foto: Kristýna Nevanová

Huť Poldi Kladno čeká na nové majiteleFoto: Kristýna Nevanová

Poldovka dostává další šanci k prodeji a následnému obnovení výroby. Před druhou dražbou na konci června si zkrachovalé ocelárny mohli prohlédnout potencionální kupci. Poslední možnost měli právě dnes. Na konci června totiž Poldovka půjde znovu do dražby. Nikdo z potencionálních zájemců ale nepřišel.

Před bránou s nápisem Huť Poldi se tak sešlo pár novinářů, fotografů, bývalých zaměstnanců a insolvenční správce Adam Sigmund. „Insolvenční správce mi řekl, by z nezájmu nedělal žádné závěry. Důležité podle něj je, aby někdo přišel na dražbu a hlavně, aby pak zaplatil,“ hlásí z místa redaktorka Českého rozhlasu. 

Při první, dubnové dražbě za 261 milionů korun získala Poldovku firma Compagnia del Mediterraneo steel. Konečná částka přesáhla vyvolávací cenu o víc než 100 milionů. Vydražitel ale nakonec propásl lhůtu pro zaplacení a dražba tím byla zmařená. 

Čtěte také: Soud posílá kladenskou Poldi do konkurzu. Výroba stojí, zaměstnanci nedostávají plat
Soud po 20 letech uznal vinným bývalého šéfa Poldi Kladno. Stehlíka nepotrestal kvůli amnestii

Při dnešní prohlídce hutí se novináři dostali jen do ocelárny, kde je zběžně provedl bývalý šéf technického úseku Václav Havlíček. Podle něj jsou v ocelárně potřeba jen nějaké dílčí opravy, jinak jsou ale všechny stroje připravené na rozjezd. 

Druhé dražební kolo je naplánované na středu 27. června, tj. zhruba za 14 dní. I tentokrát to bude v pražském Národním domě na Vinohradech a vyvolávací cena zůstává 160 milionů korun. 

Autor:  Kristýna Nevanová

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 20.6.2018 05:45 do 06:45; na silnici 16 u obce Nemyslovice okres Mladá Boleslav; nehoda; havarované vozidlo; OA x zvěř bez zranění.
  Od 20.6.2018 05:35 do 06:35; na silnici 38 u obce Čistá okres Mladá Boleslav; nehoda; havarované vozidlo; OA x zvěř, bez zranění.
  D8, mezi km 22.3 a 20.8, ve směru Praha, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 20.06.2018 07:00 Do 20.06.2018 15:00, Pozor!, Údržba a opravy vozovek AB, zdroj: ŘSD

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas