Nejlepší obec pro život? Říčany

Říčany, Masarykovo náměstí

Říčany, Masarykovo náměstí

Nejlepší životní podmínky mají ze zhruba dvou stovek obcí s rozšířenou působností Říčany, které dokonce předběhly blízkou Prahu.

Vyplývá to z Indexu kvality života, který sestavila společnost Obce v datech ve spolupráci s poradenskou firmou Deloitte. Index porovnává dostupná data o zdraví, životním prostředí, službách či materiálních podmínkách v obcích. 

Černošice, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Černošice, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Na nejvyšších příčkách žebříčku jsou kromě Říčan další obce z okolí hlavního města. Na třetím místě jsou Černošice, na šestém Beroun a na sedmém Brandýs nad Labem. Sama Praha je na druhém místě. 

„Obce v oblasti Prahy a okolí jsou na předních příčkách především díky výborné dostupnosti služeb a možností, které jsou koncentrované v Praze a pro okolní obce snadno dostupné, například vlakem. Navíc i v těchto obcích samotných bývá na počet obyvatel nadprůměrný počet těchto možností, třeba kvalitní školy a spolky,“ sdělil jednatel společnosti Obce v datech Jan Havránek. 

Index kvality života byl podle Deloitte sestaven na základě zhruba tří desítek proměnných. Jsou mezi nimi třeba úroveň zdraví prostředí a dostupnosti zdravotní péče, podmínky pro práci, bydlení a vzdělávání nebo mezilidské vztahy - například ve formě místních spolků. „Projekt obce subjektivně nehodnotí, ale pouze porovnává dostupnost daných služeb a možností,“ doplnil Pavel Šiška z oddělení poradenství Deloitte. 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  ulice Zahradní, Čáslav, okr. Kutná Hora, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 02.07.2018 00:00 Do 03.08.2018 23:59, Objížďka - bez rozlišení: ulice Za Rybníkem - ulice Čeplova, Vydal: Městský úřad ...
  ulice B. Němcové, Uhlířské Janovice, okr. Kutná Hora, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 02.07.2018 00:00 Do 19.08.2018 23:59, Uzavírka ulice Jiráskova a B. Němcové v Uhlířských Janovicích z důvodu ...
  ulice Tyršova, Čáslav, okr. Kutná Hora, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 29.06.2018 00:00 Do 27.07.2018 23:59, Objížďka - jednosměrná: ulice Jar. Vrchlického - ulice Tyršova, Čáslav, okr. Kutná Hora, ...

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas