Nostalgie ve Velkých Přílepech. Autobusy Karosa a Ikarus vozily cestující na Okoř a do pivovaru

Kloubový Ikarus 280 - Foto: Markéta Vejvodová

Kloubový Ikarus 280Foto: Markéta Vejvodová

Nejen fanoušci historických autobusů obdivovali v sobotu ve Velkých Přílepech vozy z druhé poloviny minulého století. Autobusy značky Karosa ŠD11 nebo Karosa C734 kyvadlově rozvážely zájemce na hrad Okoř nebo na nádraží v Roztokách u Prahy. Ikarus 260 naopak svážel milovníky dobrého piva do Únětického pivovaru. Největší zájem byl o legendární kloubový Ikarus 280, který byl v polovině 70. let nasazován na příměstské spoje.

Za netradiční projížďkou vyrazili bývalí řidiči autobusů, nebo otcové se syny. „Pro děti je to samozřejmě zážitek,″ pochvaloval si jeden z nich. 

Zatímco děti se divili, jak to ve starých autobusech houpá a hučí, mnozí dospělí nostalgicky vzpomínali na to, jak jimi jezdili do práce nebo do školy. 

Jízdy historickými autobusy byly součástí Regionálního dne Pražské integrované dopravy. Jedna z tras vedla i do nedalekého Únětického pivovaru, který si připomínal šest let od znovuobnovení vaření piva. 

Čekání na výlet historickou Karosou ve Velkých Přílepech - Foto: Markéta VejvodováKarosa ŠD 11 - byla nasazována na dlouhé trasy. - Foto: Markéta VejvodováKarosa ŠD 11 dovezla zájemce na Okoř - Foto: Markéta VejvodováKarosa C734 jezdila ještě v nedávné době - Foto: Markéta VejvodováKloubový Ikarus 280 - Foto: Markéta VejvodováKloubový autobus patřil k nejžádanějším vozům. - Foto: Markéta Vejvodová

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Stav vozovky: náledí, D0 Rudná 3,6
  Srážky: přeháňky, D4-34,5
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Hrdlořezy

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace