Nová knihovna v Kutné Hoře by mohla být otevřená do čtyř let

Nová knihovna v Kutné Hoře bude v budově bývalé školy - Foto: Michal Trnka

Nová knihovna v Kutné Hoře bude v budově bývalé školyFoto: Michal Trnka

Velký dárek by měli dostat čtenáři v Kutné Hoře. Radnice po několika letech sehnala peníze na novou knihovnu, stávající prostory v centru jsou totiž příliš malé.

Knihovna v Kutné Hoře delší dobu bojuje s nevyhovujícím zázemím. Chybí prostor pro knížky i pořádání besed. Dlouhodobý plán města je přestěhovat všechna oddělení do bývalé školy Na Náměti. To by se mělo podařit díky dotaci, kterou získala knihovna na přestavbu budovy. 

 

O budoucnost knihovny v Kutné Hoře se zajímal Michal Trnka

Vložit na svůj web

„Knihovnu bychom mohli otevřít do čtyř let,“ říká ředitelka knihovny Gabriela Jarkulišová. Využitá by měla být i zahrada. „Mohly by se tam konat menší koncerty, literární kavárny a podobně,“ dodává. 

Interiéry bývalé školy - Foto: Michal Trnka

Budova, kde by měla nový knihovna být je už asi deset let opuštěná a chátrá. „Budova je ve špatném stavu, město by do ní musela investovat tak jako tak,“ potvrzuje kutnohorský starosta Josef Viktora (ANO). 

Rekonstrukce přijde včetně potřebného vybavení na zhruba 150 milionů korun. Podstatnou část toho, 129 milionů korun, by mělo město získat formou dotace z evropských fondů. 

Pro přestavbu na knihovnu budou využité například bývalé školní třídy - Foto: Michal Trnka

Autor:  Michal Trnka

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  D5, mezi km 28.5 a 37, ve směru Rozvadov, pomalu jedoucí vozidlo údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 27.05.2018 07:45 Do 27.05.2018 13:30, Zametání vozovky, úklid odpadků a čištění ...
  Od 26.5.2018 18:20 do 20:25; D11 - 3.5km na trase Praha - Hradec Králové; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; pro poruchu odstavený autobus - (v odstavném pruhu ...)
  Od 26.5.2018 18:10 do 20:15; na silnici 9 v obci Želízy okres Mělník; nehoda; OA s motocyklem se zraněním

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace