Policie zadržela už i třetího uprchlého vězně z Vinařic. Našla ho až v Klatovech

Věznice (ilustrační foto) - Foto: Monika Zettlová

Věznice (ilustrační foto)Foto: Monika Zettlová

Policisté chytili posledního z trojice vězňů, kteří utekli v pondělí z nestřeženého pracoviště v Rakovníku. Uprchlík byl podle rakovnické policejní mluvčí Michaely Richterové zadržen ve čtvrtek v podvečer u známé v Klatovech. Další dva vězně se podařilo vypátrat už ve středu v Ústí nad Labem. Všichni tři odsouzení pocházejí z věznice ve Vinařicích na Kladensku, kam se dostali za majetkovou trestnou činnost.

Policisté ve čtvrtek kolem tři čtvrtě na šest večer na tísňové lince 158 přijali oznámení o tom, že se v azylovém domě v Klatovech nachází člověk odpovídající popisu hledaného vězně. "Na místo ihned vyjeli klatovští policisté s kriminalisty, kteří zjistili, že se opravdu jedná o třiatřicetiletého muže v celostátním pátrání, který vykonává trest odnětí svobody ve věznici Vinařice. Na základě toho jej zadrželi a umístili do policejní cely," uvedla mluvčí. Po provedení nezbytných služebních úkonů muže policisté eskortovali do věznice Plzeň - Bory. 

Vězni z nestřeženého pracoviště utekli v pondělí večer. V noci na středu se podařilo zadržet sedmadvacetiletého muže a dvaatřicetiletého muže. Byli v jednom domě v Ústí nad Labem, kam byli nejdříve přivoláni strážníci a poté i hlídka státní policie, která zjistila, že jde o celostátně hledané. 

Třetí hledaný, třiatřicetiletý muž byl na útěku o necelé dva dny déle. Všichni odsouzení jsou z vinařické věznice, odsouzeni byli za majetkovou trestnou činnost. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 24.4.2018 17:50 do 19:55; na silnici v obci Hvozdec okres Beroun , délka 47m; Mrtník, čp 18,; nehoda nákladního vozidla; 2 havarovaná vozidla; NA x OA bez zranění.
  D4, mezi km 40.8 a 43.5, ve směru Strakonice, pomalu jedoucí vozidlo údržby, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 25.04.2018 08:00 Do 25.04.2018 18:00, nástřik vodorovného dopravního značení
  Od 24.4.2018 17:25 do 19:25; na silnici 101 u obce Tachlovice okres Praha-západ; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; OA x cyklista, s lehkým zraněním. Na místě ZZS a PČR.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace