Prezidentské volby 2018: v 1. kole zatím účast 30-50 procent

Poslední předvolební debata kandidátů na prezidenta - Foto: Michaela Danelova

Poslední předvolební debata kandidátů na prezidentaFoto: Michaela Danelova

Češi podruhé v historii vybírají v přímých volbách hlavu státu. Volební místnosti jsou v sobotu otevřeny od 8:00 do 14 hodin, pak začne sčítání hlasů. Prezidenta si první den do pozdního večera přišly vybrat v průměru dvě pětiny voličů. Zájem nebyl ve všech krajích a obcích stejný, pohyboval se od 30 do 50 procent. Například benešovská nemocnice zaznamenala při prezidentských volbách rekordní účast voličů. Doposud v nemocnici volilo vždy kolem deseti lidí, teď byl zájem pětinásobný. Volební komise obcházela pacienty a personál několik hodin.

O Hrad bojuje devět kandidátů: Mirek Topolánek, Michal Horáček, Pavel Fischer, Jiří Hynek (Realisté), Petr Hannig, Vratislav Kulhánek (ODA), Miloš Zeman, Marek Hilšer, Jiří Drahoš. 

 

Průběh voleb v Lánech sledovala Kristýna Nevanová

Vložit na svůj web

Pokud ani jeden nezíská nadpoloviční většinu hlasů, budou Češi vybírat už jen ze dvou nejúspěšnějších kandidátů. A volební místnosti se otevřou 26. a 27. ledna. 

Autor:  irozhlas .cz,  redakce

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Srážky: přeháňky, D8-17,0
  Srážky: přeháňky, Hrdlořezy
  D5, mezi km 14 a 12, ve směru Praha, pomalu jedoucí vozidlo údržby, práce na silnici, zpevněná krajnice uzavřena, Od 23.01.2018 11:30 Do 23.01.2018 14:00, údržba povrchové kanalizace, zdroj: ŘSD

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace