Rozsypané polymerové kuličky na hodiny zastavily provoz na dálnici D5

Nehoda kamionu na D5 - Foto:  HZS Středočeského kraje

Nehoda kamionu na D5Foto:  HZS Středočeského kraje

Nehoda nákladního auta, které převáželo nebezpečnou chemikálii, zastavila před polednem provoz na plzeňské dálnici D5 u Zdic na Berounsku. Část polymerových kuliček z auta se rozsypala na silnici, hasiči tak na místě zasahovali ve speciálních ochranných oblecích. Nikdo nebyl zraněný.

„Auto narazilo ve směru na Plzeň do svodidel, část nákladu unikla z havarovaného vozu ven, hasiči proto zasahovali v přetlakových protichemických oblecích," řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. 

Posádku hasiči vyvedli z nákladního auta. Kvůli nebezpečné látce musel být zastavený provoz i v druhém směru. "Velitel zásahu vytýčil nebezpečnou zónu a postupně nasazené druhé skupiny hasičů v kompletní protichemické ochraně uniklou látku zajistily, uzavřely do speciálního obalu a byla provedena dekontaminace zasahujících," doplnil Gabriel. 

Přivolaná chemická laboratoř rozborem zjistila, že jde o nenapěněný polystyren. Následně byla přivolána speciální odtahová služba. 

Provoz na plzeňské dálnici byl zhruba na dvě hodiny obousměrně uzavřen, později jen ve směru na Plzeň. 

Nehoda kamionu na D5 - Foto:  HZS Středočeského krajeNehoda kamionu na D5 - Foto:  HZS Středočeského kraje

Autor:   redakce

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 27.5.2018 17:35 do 18:35; v ulici Československých legionářů v obci Kutná Hora; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění.
  Od 27.5.2018 16:55 do 21:00; na silnici 327 v obci Žiželice okres Kolín; nehoda; neprůjezdný pruh, 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; OA x MOTO se zraněním. Na místě ZZS a PČR.
  Od 27.5.2018 16:30 do 18:35; v ulici U Hřbitova v obci Kralupy nad Vltavou okres Mělník; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace