Rozsypané polymerové kuličky na hodiny zastavily provoz na dálnici D5

Nehoda kamionu na D5 - Foto:  HZS Středočeského kraje

Nehoda kamionu na D5Foto:  HZS Středočeského kraje

Nehoda nákladního auta, které převáželo nebezpečnou chemikálii, zastavila před polednem provoz na plzeňské dálnici D5 u Zdic na Berounsku. Část polymerových kuliček z auta se rozsypala na silnici, hasiči tak na místě zasahovali ve speciálních ochranných oblecích. Nikdo nebyl zraněný.

„Auto narazilo ve směru na Plzeň do svodidel, část nákladu unikla z havarovaného vozu ven, hasiči proto zasahovali v přetlakových protichemických oblecích," řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. 

Posádku hasiči vyvedli z nákladního auta. Kvůli nebezpečné látce musel být zastavený provoz i v druhém směru. "Velitel zásahu vytýčil nebezpečnou zónu a postupně nasazené druhé skupiny hasičů v kompletní protichemické ochraně uniklou látku zajistily, uzavřely do speciálního obalu a byla provedena dekontaminace zasahujících," doplnil Gabriel. 

Přivolaná chemická laboratoř rozborem zjistila, že jde o nenapěněný polystyren. Následně byla přivolána speciální odtahová služba. 

Provoz na plzeňské dálnici byl zhruba na dvě hodiny obousměrně uzavřen, později jen ve směru na Plzeň. 

Nehoda kamionu na D5 - Foto:  HZS Středočeského krajeNehoda kamionu na D5 - Foto:  HZS Středočeského kraje

Autor:   redakce

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Srážky: přeháňky, D4-34,5
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Bělá pod Bezdězem
  Od 18.2.2018 18:10 do 22:15; na silnici 3 u obce Smilkov okres Benešov; nehoda; 3 havarovaná vozidla; uzavřeno, probíhají záchranné a vyprošťovací práce; 3x OA se zraněním.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace