Slavia jde do čela. Příbrami nadělila osm gólů. Ngadeu vstřelil hattrick

Fotbalisté pražské Slavie si utkání na půdě Příbrami užívali a v 18. kole přehráli svého soupeře 8:1. První gól v dresu sešívaných zaznamenal Jan Sýkora, který se na výhře Pražanů podílel ještě třemi asistencemi. Hattrickem se blýskl kamerunský hráč Michael Ngadeu, který nastoupil až do druhého poločasu.

Fotbalisté Slavia Praha (ilustrační fotografie)

Fotbalisté Slavia Praha (ilustrační fotografie) | Zdroj: ČTK

„Výsledek je samozřejmě dobrý, bylo důležité, že jsme se dostali rychle do vedení. Dostali jsme se do nějakých šancí a uklidnili jsme se,“ hodnotil v rozhovoru pro Českou televizi Milan Škoda. Naopak brankář Příbrami Aleš Hruška těžko hledal slova. „Nemám slova. To je prostě hanba, ostuda. Zlomilo se to hned na začátku. Víc ze mě asi nedostanete,“ řekl.

Slavia šla do vedení už v osmé minutě, kdy Jan Sýkora nadvakrát centroval do vápna, kam si naběhl kapitán Milan Škoda, který míč usměrnil k zemi směrem k levé tyčce. V sedmnácté minutě vstřelil svou první branku v dresu sešívaných právě Jan Sýkora, který posílil Slavii před jarní sezonou. Jan Zmrhal centroval zleva a Sýkora celou dobu míč sledoval, načasoval si hlavičku a umístil míč k tyči.

O třetí branku Slavie se postaral Josef Hušbauer, který trefil těžký míč po autu Michala Frydrycha. A Hruška už potřetí v utkání inkasoval k levé tyčce.

Skvěle vstoupil do zápasu kamerunský záložník Michael Ngadeu, který v 51. minutě střídal kapitána Milana Škodu, který měl po souboji nakoplý nárt. Pro Ngadeua to byl první start po příjezdu z Afrického poháru. Na hřišti Příbrami strávil asi čtyři minuty a už zvýšil vedení Slávie na 4:0. Zanedlouho ale udělal chybu, když při rozehrání situace poslal míč středem, čehož využil Josef Divíšek a poprvé snížil stav utkání na 1:4, když se trefil do horní poloviny brány.

Slavia si ale vzápětí vzala čtyřgólové vedení zpět, když Jan Sýkora poslal vynikající pas až před brankáře, kde Muris Mešanovič jen posunul míč do brány. Ngadeu přidal svou druhou branku po střele z velkého vápna, kde mu Příbram nabídla až moc velký prostor. Následně v devětasedmdesáté minutě zaútočil na hattrick, který díky proměněné penaltě dokonal.

Necelé dvě minuty strávil na hřišti Jan Bořil a už se zapsal do gólových statistik, když vstřelil osmý gól Slavie a završil tak vysoké vítězství Pražanů.

1. FK Příbram - Slavia Praha 1:8 (0:3)
Branky: 59. Divíšek - 55., 73. a 79. z pen. Ngadeu, 8. Škoda, 17. Sýkora, 29. Hušbauer, 61. Mešanovič, 82. Bořil. Rozhodčí: Julínek - Moláček, Vysloužil. ŽK: Rezek, Ayong, Květ, Lupták, Hruška (všichni Příbram).
Příbram: Hruška - Lupták, Chaluš, Jiránek, Divíšek - Tregler, Květ (75. Krameš) - P. Pilík, T. Pilík (89. Januška), Rezek - Ayong (81. Kacafírek). Trenér: Tobiáš.
Slavia: Pavlenka - Frydrych, Lüftner, Deli, Flo - Sýkora (81. Bořil), Hušbauer, Barák, Zmrhal - Škoda (51. Ngadeu), Mešanovič (69. Tecl). Trenér: Šilhavý.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít