Stát prodává koně z Jankova v dražbě. Sedm z osmi zvířat má novou majitelku

Koně z Jankova - Foto:  Státní veterinární správa ČR

Koně z JankovaFoto:  Státní veterinární správa ČR

Stát začal v úterý v dražbě prodávat část týraných koní z Jankova na Benešovsku, které veterináři před rokem odebrali jeho chovateli. V první ze série aukcí našlo novou majitelku sedm z osmi nabízených klisen. Ta poslední se neprodala kvůli kožnímu onemocnění, které by mohlo nakazit i ostatní zvířata ze stáda.

Polovinu z téměř devadesáti odebraných koní si koupili chovatelé, kteří se o zvířat ujali po jejich odebrání původnímu majiteli. Zbytek projde dražbou. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových chce koně prodat co nejdřív, protože péče je o ně velmi nákladná. Jen za dva měsíce, kdy jsou v majetku státu, úřad vydal za krmivo, ustájení a veterináře půl milionu korun. 

Votice, které se o odebrané koně staraly před státem, za jejich péči zaplatily 2,5 milionu. Vyhublá a anemocná zvířata museli veterináři naočkovat, ošetřit jim řadu ran, kováři se postarali o kopyta. Jejich tehdejší stav s tím současným je nesrovnatelný. 

Dražby budou pokračovat ve středu, ve čtvrtek a na konci února. V první vlně je v nabídce úřadu celkem 43 koní. 

Kůň z Janova - Foto:  UZSVM

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Srážky: přeháňky, D4-34,5
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Bělá pod Bezdězem
  Od 18.2.2018 18:10 do 22:15; na silnici 3 u obce Smilkov okres Benešov; nehoda; 3 havarovaná vozidla; uzavřeno, probíhají záchranné a vyprošťovací práce; 3x OA se zraněním.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace