V centru Prahy vypukl požár v hotelu. Zemřeli nejméně dva lidé, pět je těžce zraněných

Požár v pražském hotelu Eurostars David - Foto:  ČTK

Požár v pražském hotelu Eurostars DavidFoto:  ČTK

Při požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici na Novém Městě v sobotu zemřeli dva lidé. Pražská záchranná služba po 20 hodině ukončila traumaplán kvůli požáru hotelu. Ošetřila devět zraněných, z toho pět těžce. Jednoho ze zraněných se jí podařilo resuscitovat.

Mezi zraněnými jsou i dva hasiči, kteří ve špatně přístupném prostoru spadli, ale nejsou v ohrožení života. Hasiči evakuovali z budovy zhruba 40 osob, většinou cizince. Ti, kteří nebyli zraněni, odvezou autobusy dopravního podniku do nedaleké školy. Červený kříž jim tam ve spolupráci s magistrátem zajistí náhradní ubytování. 

Hasiči budovu stále prohledávají. Byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu, záchranná služba aktivovala traumaplán pro případ většího počtu zraněných. Zrušila jej po osmé hodině večer. Na místě zasahují profesionální hasiči z celé Prahy. "Dobrovolné jednotky drží pohotovost na svých stanicích a pomáhají s pokrytím území hlavního města Prahy," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. 

Zásah záchranářů u požáru hotelu v centru Prahy - Foto:  ČTK

Zásah záchranářů u požáru hotelu v centru PrahyFoto:  ČTK

Požár byl ohlášen kolem 18:00, na místě zasahuje 16 jednotek. Zásah je podle Kavky mimořádně psychicky i fyzicky náročný. V budově nejde proud. Na místo dorazili ředitelé pražských hasičů i záchranné služby, soustrast pozůstalým a poděkování záchranným složkám vyjádřila primátorka Adriana Krnáčová. 

Příčinu požáru vyšetřují vyšetřovatelé, kteří odhadnou i výši škody. Vyšetřování potrvá i v neděli. 

„Na místo jsme vyjížděli ve složení inspektor, čtyři záchranářské vozidla, dvě lékařská a speciální vůz Atego. Krátce před půl sedmou byl zdravotnickým operačním střediskem aktivován traumaplán. Podle prvotních informací se na místě mělo nacházet zhruba 40 lidí, kteří byly postupně předáváni do naší péče,“ řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. 

Po 20. hodině záchranáři traumaplán ukončili. "Ošetřeno celkem 9 osob - 5 těžce, 1 středně a 3 lehce zraněných. Transport do: VFN, FNKV, FNM, ÚVN. U 4 poraněných byla prováděna KPR z toho 3x obnovena srdeční akce. Dvě osoby zemřely," uvedli záchranáři na Twitteru. 

Policisté okolí hotelu uzavřeli. 

Autor:   redakce

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  D1, mezi km 28 a 41, ve směru Bohumín – PL, Pozor! Tvoří se kolona vozidel, Od 24.05.2018 10:30 Do 24.05.2018 16:30
  Od 24.5.2018 11:55 do 14:00; D10 - 11km na trase Praha - Turnov; nehoda; 3 havarovaná vozidla; 3x OA bez zranění.
  Od 24.5.2018 11:45 do 12:45; na silnici 109 u obce Chocerady okres Benešov; nehoda; 2 havarovaná vozidla; OA x NA bez zranění.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace