V Malešově skončila po 30 letech dětská lékařka. I kvůli e-receptům

Elektronický recept - Foto: Fotobanka Pixabay

Elektronický receptFoto: Fotobanka Pixabay

V Malešově u Kutné Hory skončila po třiceti letech dětská lékařka. Její ordinace je zavřená od nového roku. Jedním z důvodů bylo zavedení povinných elektronických receptů.

Dětská lékařka dojížděla do obce jedenkrát týdně z nedaleké Kutné Hory. Svou venkovskou praxi zavřela po třiceti letech i kvůli povinným elektronickým receptům a klesajícímu počtu dětských pacientů. Ve své venkovské praxi neměla totiž počítač s internetem, který potřebuje k vydávání elektronických receptů. Lékařka ale dál ordinuje ve své hlavní praxi v 8 kilometrů vzdálené Kutné Hoře. 

„Já si myslím, že se to paní doktorce nevyplatí – jezdit k nám kvůli řádově 60 pacientům,“ říká malešovský starosta František Bláha (STAN). Zároveň ale dodává, že Malešov má s Kutnou Horou dobré spojení vlakem a autobusem, takže rodiče se k lékaři s dětmi bez problémů dostanou. 

Autor:  Michal Trnka

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  D8, mezi km 5 a 5.2, ve směru Drážďany, porouchané vozidlo, zdržení, neprůjezdná zpevněná krajnice (odstavný pruh), Od 22.01.2018 22:57 Do 23.01.2018 02:27, odstavené OA
  Srážky: přeháňky, D11-54,5
  Srážky: přeháňky, D11-48,9

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace