V Praze by letos mohlo vzniknout 5 nových záchytných parkovišť

Praha jedná o využití podzemního parkoviště v Kongresovém centru (ilustrační foto) - Foto:  Tama66, Fotobanka Pixabay

Praha jedná o využití podzemního parkoviště v Kongresovém centru (ilustrační foto)Foto:  Tama66, Fotobanka Pixabay

Technická správa komunikací (TSK) by mohla letos otevřít pět parkovišť. Jejich celková kapacita bude 506 míst, předpokládaná cena je 50 milionů korun. Projekty čekají na stavební povolení, u jednoho z nich je nutné odkoupit část pozemku. ČTK to řekla mluvčí TSK Barbora Lišková. Systém záchytného parkování v Praze nyní zahrnuje 19 parkovišť s kapacitou kolem 3500 stání.

Největší z pěti chystaných parkovišť by mělo vzniknou v Jankovcově ulici. Na parkovišti by mělo být 194 míst, odhad ceny je 25 až 30 milionů korun. Další parkoviště TSK připravuje v Běchovicích, Braníku, Lipencích a Hostivaři. 

Magistrát současně připravuje zvýšení kapacity dvou stávajících záchytných parkovišť. Na Zličíně by navýšením počtu stání měl vzniknout společný objekt pro parkoviště a autobusový terminál. Praha také vykupuje pozemky pro stavbu parkovacího domu na Černém Mostě na místě nynější parkovací plochy. 

Město také jedná s Kongresovým centrem Praha (KCP) o využití parkoviště v jeho podzemních garážích. O smlouvě s KCP na zřízení podzemního parkoviště v jeho budově by měli radní jednat na přelomu února a března. 

Problémem metropole je dlouhodobě nedostatek záchytných P+R parkovišť, primárně určených pro mimopražské řidiče, kteří na nich nechají auta a dále do centra města jedou MHD. Praha ohledně nedostatku záchytných parkovišť v minulosti opakovaně čelila kritice Středočeského kraje. Region mimo jiné Prahu vyzýval, aby nezaváděla parkovací zóny v městských částech do doby, než budou záchytná parkoviště vybudována. 

Loni v říjnu Praha otevřela tři záchytná parkoviště s celkovou kapacitou 530 míst. Šlo o málo využívaná odtahová parkoviště na Kotlářce, v Písnici a u Švehlovy ulice. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Bělá pod Bezdězem
  Od 18.2.2018 18:10 do 22:15; na silnici 3 u obce Smilkov okres Benešov; nehoda; 3 havarovaná vozidla; uzavřeno, probíhají záchranné a vyprošťovací práce; 3x OA se zraněním.
  silnice I/32, Libice nad Cidlinou - Podmoky, okr. Nymburk, práce údržby, zúžené jízdní pruhy, Od 19.02.2018 08:00 Do 19.02.2018 16:00, z důvodu provedení běžné údržby –– čištění příkopů

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace