Vandal v garážích mladoboleslavského dopravce rozbil devět autobusů

Vandal poničil autobusy DP v Mladé Boleslavi - Foto: Mladá Boleslav, Oficiální stránky statutárního města

Vandal poničil autobusy DP v Mladé BoleslaviFoto: Mladá Boleslav, Oficiální stránky statutárního města

Mladoboleslavský dopravní podnik musí nechat opravit devět autobusů. Vandal u nich v noci na neděli rozbil čelní skla. Na provoz hromadné dopravy to vliv nemá, protože náhradní autobusy půjčily podniku jiné dopravní firmy.

Vandal se dostal do garáží podniku z neděle na pondělí a tyčí rozbil čelní a boční skla devíti autobusů. „Musíme okamžitě objednat čelní skla autobusů, potom sehnat halu, kde se vymění. Budeme se snažit, aby to bylo co nejdříve,″ řekl řekl ředitel dopravního podniku Marek Džuvarovský. S prvními opravami už začali. 

Dopravní podnik odhaduje celkovou škodu na milion korun. 

Policie devětatřicetiletého cizince, který poničil autobusy i vybavení kanceláře, už dopadla. „Byl pod vlivem psychotropních a omamných látek,″ uvedla mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Nováková. 

Za vandalství hrozí muži až šest let vězení. 

Rozbité byly i žaluzie do sídla společnosti - Foto: Mladá Boleslav, Oficiální stránky statutárního městaVandal poničil autobusy DP v Mladé Boleslavi - Foto: Mladá Boleslav, Oficiální stránky statutárního města

Autor:  Kristýna Nevanová

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 24.3.2018 11:05 do 13:05; v ulici Smetanova v obci Bakov nad Jizerou okres Mladá Boleslav; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.
  Od 24.3.2018 10:55 do 11:55; v ulici Myslbekova v obci Rakovník; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění, blokují křižovatku.
  Od 24.3.2018 10:40 do 12:45; na silnici 0056 u obce Hostivice okres Praha-západ; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění, provoz omezen částečně. PČR a HZS jede na místo.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace