Výzkum ukázal, že byznysu se daří v Benešově, Brandýse nad Labem a Příbrami

Město Benešov (letecky) - Foto: Karel Chlumec

Město Benešov (letecky)Foto: Karel Chlumec

Město Benešov si udržuje kvalitní podnikatelské prostředí, a obhájil tak první místo v kraji ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys. Druhý skončil Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, bronz bere Příbram. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.

Benešov si podle organizátorů vede výborně především v přístupu veřejné správy. Skvělých výsledků město dosáhlo kvalitou radničních webových stránek směrem k podnikatelům, úspěšné bylo v testu elektronické komunikace, který prověřuje rychlost, úplnost a správnost odpovědí na fiktivní podnikatelský dotaz. 

V podnikatelském prostředí si vítězné středočeské město vede dobře zejména velmi nízkou dlouhodobou nezaměstnaností. V Benešově mají při srovnání s dalšími městy v regionu rovněž vyšší podíl podnikatelů a právnických osob. 

"Mám velkou radost, že jsme titul obhájili. Je to signál, že prostředí, které Benešov pro podnikatele vytváří, je dobré. Jsme v osobním kontaktu s hlavními benešovskými zaměstnavateli," řekl starosta Benešova Petr Hostek.  

Brandýs nad Labem - Stará Boleslav si v podnikatelském prostředí vedl skvěle zejména nárůstem ekonomických subjektů. Dobrých výsledků město dosahuje v oblasti pracovního trhu, kde v regionu disponuje nejvyšším přírůstkem obyvatel a druhou nejnižší nezaměstnaností. Radnice se také blýskla nejlepším výsledkem v testu elektronické komunikace. 

Třetí Příbram se v podnikatelském prostředí může pyšnit vysokým podílem malých a středních firem v kraji, je také městem s vysokým počtem studentů. V přístupu veřejné správy radnice v regionu vyniká vysokou likviditou a nízkou dluhovou službou. 

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí letos již podesáté podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Pořadí vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. 

Autor:   redakce

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 23.6.2018 21:25 do 22:30; D4 - 32.8km na trase Háje - Praha; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; pro poruchu odstavené vozidlo - v odstavném pruhu
  D0 nájezd EXIT 26, ve směru k D1, od ul. Karlovarské, vjezd na dálnici uzavřen, Od 23.06.2018 13:35 Do 23.07.2018 23:59, Objízdná trasa vedena pokračováním po dálnici D6 ve směru na Karlovy Vary s následným ...
  D6, mezi km 1.1 a 0, ve směru Praha, práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen, Od 23.06.2018 13:35 Do 23.07.2018 23:59, oprava povrchu vozovky v protisměrném pásu dálnice. Provoz veden mezi km 1,105 ...

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas