Za pití alkoholu na veřejnosti dostanete v Rožmitále pod Třemšínem pokutu

Pivo (ilustrační foto) - Foto: Martin Svozílek

Pivo (ilustrační foto)Foto: Martin Svozílek

Za pití alkoholu na Náměstí v Rožmitále pod Třemšínem můžete ode dneška dostat pokutu. Začíná totiž platit nová městská vyhláška, kterou koncem června schválili zastupitelé. Na radnici se totiž začaly množit stížnosti místních. Vadí jim skupinky lidí, kteří postávají před večerkami na náměstí a podle starosty znečišťují okolí. Město věří, že díky novým pravidlům už se to dít nebude.

Zákaz se netýká ale jenom rožmitálského náměstí. Stejné omezení platí v desítce okolních ulic, třeba v Palackého, Sladkovského nebo i v Aleji Johanky z Rožmitálu, v zámecké zahradě, v areálu Podbrdského muzea, okolo autobusového nádraží, škol a domů s pečovatelskou službou a na parkovišti u Podzámeckého rybníka. 

Za porušení vyhlášky hrozí pokuta až 10 tisíc korun. V Rožmitále ale nefunguje městská policie, takže na případné „hříšníky“ by někdo musel zavolat státní policii a ta by pak případ předala do přestupkového řízení. 

Rožmitálský starosta Josef Vondrášek (KSČM) už o tom s policií jednal a požádal o namátkové kontroly. Policisté s nimi počítají, budou se na dodržování té vyhlášky zaměřovat při svých obvyklých pochůzkách, takže kvůli nové povinnosti nebude potřeba zaměstnat víc policistů.
 

Autor:  Lukáš Sapík

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 18.6.2018 15:35 do 17:35; v ulicích Milady Horákové, Billundská v obci Kladno , délka 51m; nehoda; 2x OA bez zranění.
  Od 18.6.2018 15:00 do 16:00; na silnici u obce Kamenné Žehrovice okres Kladno; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; pro poruchu odstavené vozidlo v odstavném pruhu.
  D10, mezi km 53.5 a 46.7, ve směru Praha, práce na silnici, zúžená vozovka na dva jízdní pruhy, Od 19.06.2018 08:00 Do 28.06.2018 23:59, „D10 Kosmonosy – Bakov, mikrokoberec, LS“.(3. etapa); provoz ve ...

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas