Železničáři zveřejnili výlukový jízdní řád kvůli opravě Negrellilho viaduktu

Vizualizace opravy Negrelliho viaduktu - Foto: Správa železniční dopravní cesty

Vizualizace opravy Negrelliho viaduktuFoto: Správa železniční dopravní cesty

Cesta vlakem z Kralup nad Vltavou do Prahy se může od července prodloužit až o 10 minut. Uzavírka Negrelliho viaduktu od 4. července omezí vlaky mezi Masarykovým nádražím a Kladnem, Kralupy nad Vltavou a Děčínem. Správa železniční dopravní cesty už na svých webových stránkách vyvěsila jízdní řád pro vlaky mezi Kralupy nad Vltavou a Prahou. Prostudoval je kolega Ondra Jánoška.

Spojení Praha - Kralupy nad Vltavou 

Správa železniční dopravní cesty připravila výlukový jízdní řad tak, že v době ranní špičky, kdy jedou lidé z Kralup nad Vltavou do Prahy, i odpoledne, kdy se vracejí domů, se doba jízdy ani časy odjezdů nezmění. V opačném směru, tedy ráno z Prahy do Kralup a odpoledne zpět ale budou vlaky odjíždět o pět až deset minut dřív. Pojedou totiž delší objízdnou trasou přes libeňské nádraží. 

V Libni ovšem nebude možné do vlaku nastoupit. Vlaky tudy sice pojedou, ale na nádraží se budou jenom obracet, aby mohly pokračovat dál směrem na Kralupy.  

Čtěte také: Začíná rekonstrukce Negrelliho viaduktu. Od července bude dva roky uzavřený

Spojení Praha - Děčín 

Výluka se dotkne každý den asi 80 spojů v obou směrech, pokud jde o osobní vlaky, které mají v Kralupech konečnou, nebo tam naopak začínají. Pak je tu ještě dalších 10 párů rychlíků, které přes Kralupy pokračují dál do Děčína. I těch se bude výluka týkat a pravidla jsou stejná jako u vlaků z a do Kralup – to znamená, že z Děčína do Prahy ráno a z Prahy do Děčína odpoledne se nic nemění. V opačných směrech a časech budou vlaky vyjíždět o něco dřív. 

Spojení Praha - Kladno 

Cestující z Kladna využívají denně přibližně stovku vlaků. Všechny budou končit nebo začínat před řekou, většina bude zajíždět do nové zastávky u metra C Vltavská. Tam železničáři právě budují provizorní nástupiště. Jízdní řády najdete na webových stránkách Správy železniční a dopravní cesty. 

Viadukt nad Sokolovskou ulicí - Foto: Jolana Nováková

Autor:  Ondřej Jánoška  (onj)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Regina DAB Praha
 
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 22.5.2018 15:50 do 17:55; v ulici Mělnická v obci Neratovice okres Mělník; nehoda; 3 x OA bez zranění
  Od 22.5.2018 15:20 do 16:20; D8 - 19km na trase Praha - Bílinka; nehoda; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností
  Od 22.5.2018 15:10 do 17:10; na silnici 105 u obce Jílové u Prahy okres Praha-západ; nehoda; DOD x OA , bez úniku prov. kapalin

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace