SDH Bzová na Berounsku

SDH Bzová na Berounsku - Foto: Petr Jindra

SDH Bzová na BerounskuFoto: Petr Jindra

Obec Bzová najdete asi devět kilometrů severozápadně od Hořovic na Berounsku. Leží kousek od hradů Točník a Žebrák, se kterými je také hodně spojená historie obce. První písemná zmínka o Bzové je z roku 1390. V obci žije asi 430 obyvatel.

SDH Bzová má 60 členů. K dispozici tam mají např. cisternu Škoda 706 RT (CAS 25), stříkačku PPS 12 a motorovou pilu. 

Zasahují nejvíce u popadaných stromů a při záplavách lidem pomáhají čerpat ze sklepů vodu. Nejmladší hasičce Elišce je jeden rok. Děti trénují hlavně uzly, značky a zdravovědu. 

Starosta SDH Bzová má přezdívku „pikolík“. 

Dobrovolné hasiče z Bzové můžete až do pátku 30. ledna 2015 do 14:00 podpořit v soutěži Dobráci roku zasláním SMS ve tvaru DOBRACI (mezera) BZOVA na číslo 90 011 04. Technicky zajišťuje ATS Praha. Cena jedné SMS je 4,- Kč včetně DPH. Každý, kdo se zapojí do hlasování, může vyhrát pivo na celý měsíc zdarma!  

Dobráci roku

Soutěž pro všechny sbory dobrovolných hasičů ve Středočeském kraji. 

Každý pátek po 14. hodině představujeme ve vysílání jeden středočeský sbor dobrovolných hasičů, celkem odvysíláme 40 medailonků. Pro jednotlivé sbory hlasují prostřednictvím SMS zpráv jejich příznivci. 

Tři sbory s největším počtem hlasů se v červnu 2015 utkají ve velkém finále v klasických hasičských disciplínách. Pro vítěze je připravena veselice pro celou obec plná hudby, grilovaného masa a piva za 100 tisíc korun! 

Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří zaslali svému oblíbenému hasičskému sboru svůj hlas. Každý měsíc dostane jeden z hlasujících pivo na celý měsíc zdarma

ON-LINE PŘIHLÁŠKA DO SOUTĚŽE DOBRÁCI ROKU | Úplná pravidla soutěže najdete ZDE

Nové články v rubrice

  • 10. června  2016       rubrika: Dobráci roku

    Kompletní výsledky soutěže Dobráci roku ze středních Čech a Prahy

    Jak se umístily sbory dobrovolných hasičů ze středních Čech a Prahy v soutěži Dobráci roku? Prohlédněte si kompletní výsledky.

     
  • 3. června  2016     FotogalerieAudio  rubrika: Dobráci roku

    SDH Zdiby na Praze-východ

    Zdiby najdete asi 9 km severně od Prahy v okrese Praha-východ. Pod obec patří ještě osady Veltěž, Přemyšlení a Brnky. Kousek od Zdib protéká řeka Vltava. První písemná zmínka o obci je z roku 1266. Ve Zdibech žije asi...

     
  • 27. května  2016     FotogalerieAudio  rubrika: Dobráci roku

    SDH Velká Lečice na Příbramsku

    Velkou Lečici najdete asi 10 km jihovýchodně od Mníšku pod Brdy na Praze-západ, zhruba 5 km severovýchodně od Nového Knína a 12 km východně od města Dobříš na Příbramsku. Obcí protéká říčka Kocába. První písemná zmínka...

     

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace