Bobule na podzim, letecké modelářství, natíráme kamna a topení

Eduard Hrubeš - Foto: Český rozhlas Region

Eduard HrubešFoto: Český rozhlas Region

Na zahradě můžete mít během celého podzimu až do zimy stále nějaké zdravé plody a bobule, stačí je zasadit tak, aby postupně dozrávaly. Gekon panenský je malý ještěr vhodný pro začínající chovatele plazů. Jaké zázemí by měl mít v lidské péči?

Sklad s exotickým ovocem (ilustrační foto) - Foto: David Koubek

Sklad s exotickým ovocem (ilustrační foto)Foto: David Koubek

Bobule na podzim
Máte zahradu a na podzim začínáte kupovat nejrůznější vitamíny a přípravky na zlepšení imunity? Pokud si ve střední Evropě chcete dopřát ovoce a zdravé plody i na podzim, nemusíte nakupovat dovážené ovoce exotické. Na všechny informace se ptala Markéta Vejvodová zahradní specialistky Jany Novákové ze společnosti Janiny zahrady. 

 

Bobule na podzim

Vložit na svůj web

Model letadla (ilustrační foto) - Foto: Ladislav Bába

Model letadla (ilustrační foto)Foto: Ladislav Bába

Letecké modelářství
A teď se budeme věnovat koníčku oblíbenému především mezi kluky. Budeme si povídat o leteckém modelářství. Jaké podoby může mít takové hobby? Jak začít s létáním rádiem řízených modelů? To nám řekl zkušený modelář Drahomír Raveane ze Sedlce u Líbeznic. O rozhovor ho požádal Jan Zítka. 

 

Letecké modelářství

Vložit na svůj web

Krb (ilustrační foto) - Foto: Jan Rosenauer

Krb (ilustrační foto)Foto: Jan Rosenauer

Natíráme na topnou sezónu kamna a topení
Za chvíli tu bude zima a pokud jste přes léto nestihli na novou topnou sezónu natřít kamna i topení, je nejvyšší čas. Měli byste vědět, proč je to důležité, jak postupovat v případě radiátorů i samotných kamen, jaké štětce zakoupit a hlavně jaké nátěry zvolit pro nátěr základní i povrchový. Na všechny informace se ptala Markéta Vejvodová stavebního specialisty Radka Kachlíka. 

 

Natíráme na topnou sezónu kamna a topení

Vložit na svůj web

Gekon (ilustrační foto) - Foto: Auro Queiroz, Stock Exchange

Gekon (ilustrační foto)Foto: Auro Queiroz, Stock Exchange

Gekon panenský
Gekon panenský je malý ještěr vhodný pro začínající chovatele plazů. Je skutečně nenáročný na péči a dorůstá délky 8 až 10 centimetrů. Kde se vzalo jeho pojmenování? Čím se gekon panenský živí? A jaké zázemí by měl mít v lidské péči? To nám prozradila chovatelka Dagmar Zíková, se kterou natáčel Jan Zítka. 

 

Gekon panenský

Vložit na svůj web

A co vás čeká v příštím díle?
Končí období práce na zahradě – to je ten správný čas veškeré nářadí a hlavně zahradí techniku odklidit do míst, kde přečkají zimu. O tom, jak správně provést údržbu vás budeme informovat už za týden. Rozhovor Jana Zítky s místopředsedou České astronomické společnosti Pavlem Suchanem si příští týden nenechte ujít, pokud vás zajímá zimní obloha. Kudlankám bude věnovaná příští reportáž ze života říše živočichů. Pozorovat kudlanky je zajímavé v přírodě, ale stejně tak dobře je můžete pozorovat i u vás doma. Více se dozvíte od Romany Anděrové. 

Dobrá rada na závěr:
Jestli vám čokoládová poleva na dortovém korpusu nebo jiném moučníku nejde dobře rozetřít, pak koláč na chvíli vložte zpátky do trouby. Potom už polevu snadno rovnoměrně rozetřete. 

Pořad: Hobby magazín Eduarda Hrubeše  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: již se nevysílá (vysílal se říjen 2006 - prosinec 2013)  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 20.6.2018 19:00 do 21:05; na silnici 3 u obce Benešov; nehoda; 3 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 3 x OA se zraněním. Na místě ZZS a PČR.
  Od 20.6.2018 18:25 do 19:30; D11 - 23.5km na trase Praha - Hradec Králové; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; neprůjezdná zpevněná krajnice
  Od 20.6.2018 18:45 do 19:45; na silnici 272 u obce Český Brod okres Kolín; nehoda; převrácené vozidlo; probíhá vyšetřování nehody; Havárie OA, se zraněním osob. Na místě ZZS a PČR.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas