Diety slavných. Jak přišla Audrey Hepburn k vosímu pasu?

Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho (1961) - Foto: Paramount Pictures,  public domain

Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho (1961)Foto: Paramount Pictures, public domain

Jedna z nejslavnějších tváří filmového plátna, pro mnohé stále nepřekonaný vzor módy i elegance a představitelka nového typu krásy. Jak by ale dopadla Audrey Hepburn současnou optikou z hlediska stravování? Kde hledat příčinu jejího útlého pasu?

Audrey Hepburn se narodila v roce 1929 v Bruselu a chtěla se stát primabalerínou. Její matka byla zřejmě úzkostlivá, jelikož se rozhodla před druhou světovou válkou přestěhovat do malé nizozemské vesnice. Holandsko ale obsadili Němci, což mělo fatální dopad na zdroje potravin. Jídlo bylo na příděl. 

„Hladověla. Bylo to typické podvyživené dítě. Koukala jsem, jak velcí byli její rodiče. Ona byla opravdu mrňavá. Její starší sestra Katherine na to tak strašně nedoplatila jako Audrey. Z mého pohledu nevyrostla, jak mohla. Měla 169 centimetrů. Z baletu omdlévala, takže neměla dobrou výkonnost a nelíbila se jim výška,“ doplňuje Kateřina Cajthamlová, proč se ze slavné herečky nestala vysněná baletka. 

Čtěte také: Cesta ke štíhlé postavě vede přes kuchyň. Jak vařit zdravě?

Audrey Hepburn - Foto: Bud Fraker,  public domain

Audrey HepburnFoto: Bud Fraker, public domain

V době své herecké slávy údajně jedla tři jídla denně, držela bílkovinnou dietu a její jídelníček nejčastěji obsahoval celozrnné pečivo, těstoviny, mléčné výrobky a čerstvou zeleninu. Nedělala si svačiny a zřídka si dávala dezerty. Každý den ale snědla kousek čokolády. A za nejoblíbenější jídlo označovala špagety s omáčkou pomodoro. 

„Celý život nebyla schopna jíst úplně velké porce. Podle mého to bylo i tím, co zažila v dětství. Byla ten jemný, něžný tvoreček. To vůbec psychologicky neodpovídá typické anorektičce. A nikde jsem o ní nenašla, že by divoce cvičila. Jedla třikrát denně vlastně kvalitní stravu a nevyhýbala se pamlskům. Myslím, že u ní byla štíhlost opravdu zařízena určitým způsobem z dětství rozhodnutím maminky,“ dodává doktorka Cajthamlová. 

Pořad: Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: čtvrtek 11:07  |  Délka pořadu: 40 minut  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  D1, mezi km 64 a 72.5, ve směru Bohumín – PL, pomalu jedoucí vozidlo údržby, levý jízdní pruh uzavřen, Od 25.04.2018 07:00 Do 25.04.2018 13:30, úklid odpadků a čištění vozovek, zdroj: ŘSD
  Od 24.4.2018 23:25 do 25.4.2018 01:30; D4 - 40.6km na trase Praha - Háje; nehoda; OA se zvěří bez zranění
  D1, mezi km 29 a 34, ve směru Bohumín – PL, pomalu jedoucí vozidlo údržby, levý jízdní pruh uzavřen, Od 24.04.2018 22:30 Do 25.04.2018 02:15, úklid odpadků a čištění vozovek, zdroj: ŘSD

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace