Diety slavných. Princezna Diana žila ve zlaté kleci. Trpěla bulimií

Princezna Diana tančí s Johnem Travoltou - Foto: Fotobanka Pixabay

Princezna Diana tančí s Johnem TravoltouFoto: Fotobanka Pixabay

Princezna Diana bývá označovaná za nejznámější bulimičku. Hodně se bála tloušťky a radikálně omezila tuky. Porucha příjmu potravy se klasicky objevuje u citlivých osob, které prožily nějaký rozkol. Co bylo spouštěčem u královny lidských srdcí Diany Frances Spencerové?

Princezna Diana se narodila 1. července 1961. Byla to nevinná dívenka a příslušnice anglikánské církve. Když jí bylo osm let, její rodiče se rozvedli. O Dianu se staral její otec, který se stal hrabětem Spencerem, díky čemuž dcera získala v 15 letech titul lady Diana. Události od té chvíle nabíraly rychlý spád. 

„Byla plachá. S Charlesem začala chodit v 19 letech, to znamená ještě neukončený sociální vývoj. Když jí bylo necelých 20, velmi rychle ji požádal o ruku a za chviličku byla těhotná a měla syna. Přijde mi to moc hr. Navíc teda u Charlese, který celou dobu měl rád svoji Camillu, kterou si poté vzal. Nelíbí se mi to. Diana mi přišla v tomto směru jako chudinka,“ upozorňuje Kateřina Cajthamlová. 

Čtěte také: Proč při smutku saháme po čokoládě? Bonboniéra problémy nevyřeší

Bulimie představuje citlivou poruchu příjmu potravy, kdy člověk sám sebe pozoruje a velice obviňuje. Má na sebe neuvěřitelné nároky a sám před sebou selhává. V tomto směru byla zřejmě princezna Diana osobnostně nejistá a její psychické strádání se promítalo do špatných stravovacích návyků. Do značné míry se stala obětí politiky kolem anglického dvora. 

„S Alžbětou si nikdy nerozuměla, takže se nedivím, že na tom byla špatně. Je to celé smutné. Samozřejmě i závěr života byl smutný. Konečně zažila lásku. Myslím, že její poslední milý pan al-Fayed ji fakt miloval. Fakt se o ni staral a ona poprvé cítila, že je opravdu pro někoho důležitá, nejen jako status, ale jako žena. A zrovna to muselo špatně skončit. Říká se, že koho má Pánbůh rád, toho si bere mladého. Myslím si, že Dianu měl rád,“ dodává k smutnému závěru života lady Diana doktorka Cajthamlová. 

Pořad: Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: čtvrtek 11:07  |  Délka pořadu: 40 minut  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  D1, km 48.6, ve směru Bohumín – PL, porouchané vozidlo, očekávejte zdržení, Od 20.04.2018 17:17 Do 20.04.2018 19:17
  Od 20.4.2018 17:35 do 18:35; D1 - 2.3km na trase Praha - Říkovice; nehoda; 2 havarovaná vozidla, neprůjezdná zpevněná krajnice; 2 x OA bez zranění.
  Od 20.4.2018 18:00 do 19:00; D10 - 26.6km na trase Turnov - Praha; porouchané vozidlo, zdržení; neprůjezdná zpevněná krajnice; Porucha na OA.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace