Co nového v Kladně? Chystané projekty představil primátor města Milan Volf

Milan Volf - Foto:  www.sedmicka.cz

Milan VolfFoto:  www.sedmicka.cz

Kladenská pěší zóna obchodně skomírá. Při životě ji drží jen blízké autobusové nádraží, které si zaslouží rekonstrukci. Kdy by mohla začít? Jaká je situace ohledně zimního stadionu? A kolik žije ve městě nepřizpůsobivých? Primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno) hovořil na Regionu s Tomášem Pancířem.

Autobusové nádraží v Kladně by se mělo dočkat výrazné proměny. Projekt počítá s moderním terminálem, kde budou obchody, vznikne prodloužení pěší zóny z Poštovního náměstí a dostatek parkovacích míst pro celou pěší zónu. A časem budou vybudovány obytné domy, čímž vznikne jedna ulice. Půjde o zásadní změnu pro město Kladno, jak prozradil primátor Kladna Milan Volf. 

„Slibovali jsme, že autobusové nádraží předěláme. Je to z jednoho jediného důvodu. Jednak že vypadá úděsně, je staré. Pěší zóna ale tak trochu obchodně skomírá. A autobusové nádraží je jediné, co zónu drží při životě. My jsme spočítali, že všichni, co jdou z práce, projdou přes pěší zónu, nakoupí a poté nastupují na autobusy. Autobusové nádraží je celé zprojektované s pěší zónou. Je to za zhruba 250 milionů korun, měli bychom dostat dotaci asi 100 milionů korun. Tento projekt je přiveden k územnímu rozhodnutí. A pokud všechno dobře dopadne, v letošním roce začneme soutěžit a myslím, že na začátku příštího roku, v nejlepším případě na konci tohoto roku začne stavební část.“ 

Kdy se Kladno dočká nového stadionu? A jak město řeší situaci s nepřizpůsobivými? Poslechněte si celý rozhovor v pořadu K věci!
Pořad: K věci  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: úterý 15:08  |  Délka pořadu: 12 minut  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 21.3.2018 16:30 do 19:55; D8 - 3-1.7km na trase Bílinka - Praha; v místě dopravního omezení; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; neprůjezdný pravý jízdní pruh; pro poruchu odstavené NA.
  Od 21.3.2018 17:35 do 19:40; na silnici 00310 u obce Průhonice okres Praha-západ; Čestlice kruhový objezd ul. Obchodní, ul. Uhříněveská; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění.
  ulice Elznicova, mezi křižovatkami ulic 5. května a Frant. Tlustého, Pchery, okr. Kladno, oprava povrchu vozovky, Od 21.03.2018 16:30 Do 22.03.2018 15:00

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace