K věci19. září  2017  

Stabilně máme pět nebo šest her, které jsou pořád vyprodané, říká Petr Bednář

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami - Foto: Wikimedia Commons CC-BY-3.0, Miroslav Langer

Divadlo Antonína Dvořáka v PříbramiFoto: Wikimedia Commons CC-BY-3.0, Miroslav Langer

Naplněnost příbramského Divadla Antonína Dvořáka se pohybuje v průměru kolem 70 procent. Každý rok je samozřejmě jiný a záleží hodně na titulech, upozorňuje ředitel Petr Bednář. Jaká představení jsou nejúspěšnější? A jak lukrativní jsou kamenná prodejní místa vstupenek?

„Jsme příspěvková organizace, tak naším posláním je dělat repertoárové divadlo. Což znamená, že občas tam zařazujeme i hry, které si komerční divadla takzvaně nemohou dovolit, je to pro užší skupinu. Tam je samozřejmě prodejnost menší, ale pak jsou hry, dneska hrajeme Válku Roseových, ta už je asi tři nebo čtyři roky na repertoáru. A ta je v podstatě pořád vyprodaná, i na zájezdech. A takových her máme snad pět nebo šest stabilně.“ 

Divadlo Antonína Dvořáka má 488 míst, což, jak podotýká Petr Bednář, není zrovna málo s přihlédnutím k 32 tisícům obyvatel, která má Příbram. Z ankety mezi návštěvníky vyplynulo, že místních diváků je přibližně polovina. I proto se ostatně rozšířil seznam předprodejních míst o Sedlčany. Má ale prodej fyzických vstupenek smysl v době módy nakupování přes internet? 

Petr Bednář, ředitel Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami - Foto: Pavel Kozler

Petr Bednář, ředitel Divadla Antonína Dvořáka v PříbramiFoto: Pavel Kozler

„Před dvěma roky jsme otevřeli prodejní místo v Dobříši a zodpovídal jsem stejnou otázku. Nicméně po roce jsme zjistili, že toto prodejní místo nám prodalo víc jak za půl milionu korun vstupenky. Takže, víte, lokalita je strašně důležitá. Ze Sedlčan je to kousek, 40-45 kilometrů. A já si opravdu myslím, že nejdelší cesta je opravdu ta fyzická cesta k pokladně. A je jedno, jestli je 5 kilometrů nebo 50 metrů. Důležité je, aby člověk přišel a vstupenku si koupil. A tím, že to má v tom městě, dostane vstupenku fakticky do ruky. Může si ji koupit i doma, ale zase pak potřebuje tiskárnu, pracovat s kontem a další věci. Tady to může zaplatit cash. A docela se to vyplácí. A samozřejmě tam prodáváme i lístky do kina a na další akce.“ 

Jaké hry jsou nejnavštěvovanější? A jaké novinky chystá příbramské Divadlo Antonína Dvořáka? Poslechněte si celý rozhovor!
Autor:  Tomáš Pancíř  (tsp),  redakce
Pořad: K věci  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: úterý 15:08  |  Délka pořadu: 12 minut  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 17.6.2018 23:30 do 18.6.2018 00:30; D5 - 17.1km na trase Rozvadov - Praha; nehoda; 2 havarovaná vozidla; OA x dodávka bez zranění.
  Od 17.6.2018 22:35 do 18.6.2018 00:40; na silnici 114 u obce Neveklov okres Benešov; nehoda; probíhá vyšetřování nehody, nebezpečí; střet OA se srnou, bez zranění osob.
  Od 17.6.2018 22:10 do 18.6.2018 00:15; na silnici 12511 u obce Vlašim okres Benešov; nehoda; probíhá vyšetřování nehody, nebezpečí; střet OA se srnou, bez zranění osob.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas