Výherce otestoval, jak pohodlně se sedí v krvelačném autě z filmu Upír z Feratu

Krvelačný vůz z filmu Upír z Feratu - Foto: Martin Čuřík

Krvelačný vůz z filmu Upír z FeratuFoto: Martin Čuřík

Prohlídka Škoda Muzea s exkurzí do výrobních provozů Škoda Auto lákala mnohé soutěžící. Štěstí se usmálo na Zdeňka Smitku z Podělus. Spolu se svojí rodinou navštívili mladoboleslavskou automobilku a prožili den plný netradičních motorových zážitků.

Účastníci se nejprve na konkrétních příkladech dozvěděli, jak a proč vznikla společnost Škoda Auto se svým charakteristickým logem v podobě okřídleného šípu. Muzeum je plné vozů, o které zde očividně pečují s láskou. Všechny se blýskají stylem, jako by zrovna vyjely z výrobní linky. S brzdným systémem některých historických kusů byste ale nejspíš nechtěli zápolit. 

Zdeněk Smitka se svojí rodinou posléze zamířili takříkajíc za oponu. Při prohlídce výrobních hal se před výherci otevřel svět samostatně jezdících robůtků, kteří rozvážejí součástky, s jejich většími bratříčky. Masivní stroje zvládají skládat dohromady nové vozy s milimetrovou přesností, a tak není divu, že výrobní linky patřily k vrcholům celého výletu. 

Zdeněk Smitka si ovšem jako zanícený automobilový fanoušek užil také návštěvu restaurátorské dílny. Sám si ostatně dává dohromady veterána značky Škoda. Posezení v některých unikátních exemplářích bylo poté příjemným bonusem navíc. Komu se ostatně poštěstí přímý kontakt s automobilem, který je poháněný lidskou krví. Alespoň tak byla tedy vykreslena Škoda 110 Super Sport ve filmu Juraje Herze Upír z Feratu. 

Chcete se také zúčastnit soutěže Léto plné zážitků? Stále máte šanci! 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas