Výherkyně se v pražské zoo blízce seznámila s želvami i lemury

K želvě se odvážila i dvouletá účastnice - Foto: Martin Čuřík

K želvě se odvážila i dvouletá účastniceFoto: Martin Čuřík

Návštěvu pražské ZOO s osobním průvodcem a krmením zvířat vyhrála Jaroslava Křídová z Uhlířských Janovic. Prosluněnou sobotu proto strávila nejen ve společnosti svých blízkých, ale také s obřími želvami, lemury nebo mravenečníky.

Dva dospělí a čtyři děti, v takovém složení dorazila skupina vítězky k pražské zoologické zahradě. Nejprve dostali unikátní příležitost vidět, jak se budí mravenečníci. Ošetřovatelé je totiž musí pro jejich vlastní dobro pravidelně vyhnat z pelechu. 

Ještě větším zážitkem ovšem byly obří želvy, s nimiž se účastníci setkali tváří v krunýř. Všichni si pohladili krásné suchozemské plazy, ale museli si dávat pozor. Ačkoliv želvy nepředstavují pro člověka nebezpečí, nechtěli byste, aby vám duply na nohu. Když se desítky kilo vážící tvor rozpohybuje, nedává pozor, jestli mu stojíte v cestě, ale zkrátka jde. A neuvědomuje si, že by vám mohl omylem ublížit. 

Průvodcovská část dne byla poté zakončena krmením lemurů. Mírumilovní živočichové, které proslavila série animovaných filmů Madagaskar, se seběhli k výhercům ihned, co viděli něco na zub. Lemuři jsou býložravci, čekal na ně proto kbelík kořenové zeleniny. Mrkev a červenou řepu si s radostí brali přímo z ruky od nadšených dětí i dospělých. 

Chcete se také zúčastnit soutěže Léto plné zážitků? Stále máte šanci! 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace