Jak vybrat vhodného zvířecího mazlíčka pro děti?

Hladké saténové morče (ilustrační foto) - Foto: Jakub Jeřábek

Hladké saténové morče (ilustrační foto)Foto: Jakub Jeřábek

Nejspíš si tím prošel každý rodič: zoufalý prosebný pohled, někdy i slzy a hlavně sliby přenášející celá pohoří, že se o to zvířátko budou starat ve dne v noci. Řeč je o touze dětí mít doma zvířecího mazlíčka.

My dospělí bychom svým dětem rádi vyhověli, ale zároveň chceme být do té míry rozumní a zodpovědní, aby nám takové přání nepřerostlo přes hlavu. A proto je důležité domácího mazlíčka správně vybrat. 

A právě o tom jsme si povídali s majitelkou obchodu se zvířaty v Řevnicích a zároveň jejich chovatelkou Gabrielou Železnou. 

Dozvěděli jste se, co všechno byste měli zvážit ještě předtím, než se vydáte do zverimexu nebo k některému z chovatelů - od věku dítěte, přes jeho temperament až po podmínky, které jste schopní zvířecímu přírůstku poskytnout. 

Povídali jsme si také o tom, jaké zvíře může být pro které dítě vhodné a zda je moudré pořídit dítěti zvíře z útulku. 

Pořad: Poradny Dopoledního Regionu  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: pondělí-středa 11:07  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 26.5.2018 11:45 do 13:50; na silnici 2 u obce Miskovice okres Kutná Hora; nehoda; uzavřeno, probíhají záchranné a vyprošťovací práce; OA x strom se zraněním, komunikace uzavřena.
  Od 26.5.2018 11:50 do 12:50; D5 - 32.5km na trase Rozvadov - Praha; D5 - 32.5km na trase Rozvadov - Praha; Pozor! Lidé na vozovce; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; pozor lidé na vozovce; ...
  Od 26.5.2018 11:25 do 13:30; na silnici 118 v obci Čenkov okres Příbram; nehoda; uzavřeno, probíhají záchranné a vyprošťovací práce; DN NA x MOTO se smrtelným zraněním, na místo ZZS, PČR, HZS, neprůj ...

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace