Onemocnění ledvin nepoznáte!

Operace ledvin (ilustrační foto) - Foto:  IKEM

Operace ledvin (ilustrační foto)Foto:  IKEM

Pro správnou funkci ledvin je třeba hodně pít.

Onemocnění ledvin je zrádné v tom, že nebolí. Nic nás nevaruje, že naše ledviny nefungují tak, jak mají, a tak se často stává, že člověk z ničeho nic zkolabuje a lékaři v nemocnici pak zjistí, že mu selhaly právě ledviny.  

O problémech s ledvinami jsme si v dopolední lékařské poradně povídali s primářem dialyzačního střediska B. Braun Avitum Bulovka doktorem Vladimírem Vojancem. 

Dozvěděli jste se, jaká onemocnění ledvin mohou člověka potkat, která z nich jsou opravdu závažná a jaká mohou vést až k selhání ledvin. Řeč byla také o možnostech léčby - včetně hemodialýzy a u nás zatím málo rozšířené domácí dialýzy, která nemocnému člověku umožňuje vést prakticky normální život. 

Pořad: Poradny Dopoledního Regionu  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: pondělí-středa 11:07  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 17.8.2017 15:10 do 17:15; na silnici 00719 u obce Buštěhrad okres Kladno; nehoda nákladního vozidla; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; NA x OA bez zranění. PČR na místě
  Od 17.8.2017 14:55 do 18:00; v ulici Mostní v obci Kralupy nad Vltavou okres Mělník; nehoda; neprůjezdný pruh, 3 havarovaná vozidla; bez zranění
  Od 17.8.2017 14:30 do 17:35; v ulici Cukrovarská v obci Brodce okres Mladá Boleslav; nehoda nákladního vozidla; neprůjezdný pruh, 2 havarovaná vozidla; NA x OA bez zranění.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace