Pochoutky na talíři23. července  2017 v 11:04  

Jemné, křehké, měkké. Šťavnatá kuřecí prsa na houbách si užil Zdeněk Troška

Kuřecí prso na houbách - Foto: Petr Jindra

Kuřecí prso na houbáchFoto: Petr Jindra

Mezi tradiční české omáčky patří i ty houbové. Jednu světlou, smetanovou verzi se naučili vařit i Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal. Výborně se hodí ke kuřecímu, jak předvedl šéfkuchař pražské restaurace Nota Bene Lukáš Nevyjel. Na ochutnávku dorazil režisér Zdeněk Troška.

Kuřecí prsa na houbách ve smetanové omáčce 

500 g kuřecích prsou
2 cibule nebo šalotku
250 g čerstvých hub (mohou být sušené)
200 g smetany ke šlehání
máslo
trochu citronové šťávy
tymián
olivový olej
mletý černý pepř
sůl
drůbeží vývar 

Vaříme s rozhlasem

Postup: 

Opečená kuřecí prsa s kostí - Foto: Petr Jindra

Opečená kuřecí prsa s kostíFoto: Petr Jindra

Kuřecí prsa osolíme, opepříme a na rozpálené pánvičce opečeme. Maso vkládáme kůží dolů. Pečeme z obou stran, dokud není kůže do zlatova. Potom dopečeme v rozehřáté troubě na 180 stupňů přibližně 7 minut. 

Cibuli nakrájíme najemno, přidáme tymián a na pánvičce, kde máme olivový olej a máslo, ji zpěníme lehce do zlatova. Můžeme přidat mouku, pokud máme raději hustší konzistenci. Potom zalijeme připraveným drůbežím vývarem a necháme provařit přibližně 20 minut. Následně přidáme houby a vaříme. Pokud použijeme čerstvé houby, nejdříve je orestujeme. Nakonec přidáme smetanu, citronovou šťávu a máslo. 

Lukáš Nevyjel 

Patrik Rozehnal, Zdeněk Troška a Lukáš Nevyjel - Foto: Petr Jindra

Patrik Rozehnal, Zdeněk Troška a Lukáš NevyjelFoto: Petr Jindra

Vyučil se v Praze. Vaří z čerstvých surovin. Nesestavuje prý stálý jídelní lístek, protože je lepší zaskočit každý den na trh nebo do obchodu a podle aktuální nabídky se rozhodnout, co uvařit hostům. Stává se prý, že ani hodinu před otevřením lokálu neví, co bude podávat. 

Nepoužívá umělá dochucovadla, sní všechno, co je připraveno dobře a podle receptů. Nepohrdne ani hovězím gulášem od maminky. 

Pořad: Pochoutky na talíři  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: neděle 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 20.10.2017 19:30 do 21:35; na silnici 101 u obce Jesenice okres Praha-západ; Zbraslavská ul. na konci obce směrem na Dolní Břežany; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x dodávka bez zranění.
  Od 20.10.2017 19:15 do 20:15; D5 - 0.7km na trase Rozvadov - Praha; D5, km 0,4 směr Praha; nehoda nákladního vozidla; 3 havarovaná vozidla; neprůjezdná zpevněná krajnice; kamion x 2 OA bez zranění. Policie ...
  Od 20.10.2017 19:20 do 21:25; v ulici Masarykova v obci Rudná okres Praha-západ; křiž. s ul. Jiráskova; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace