Milujete ostré? Naložte si hermelín s feferonkou, který vychválila Alice Bendová

Nakládaný hermelín s papričkou od Tomáše Sysla - Foto: Martin Čuřík

Nakládaný hermelín s papričkou od Tomáše SyslaFoto: Martin Čuřík

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal zavítali do pražské Baráčnické rychty, aby je šéfkuchař Tomáš Sysel naučil nakládat hermelín s papričkou a česnekem. Pálivou variantu si oblíbila i milovnice ostrého Alice Bendová, která mimo jiné prozradila, jak začínala s kariérou modelky.

Nakládaný hermelín s papričkou 

1 hermelín
2 velké plátky cibule
1 snítka tymiánu
1 snítka rozmarýnu
malá chilli paprička
2 stroužky česneku
bobkový list
několik kuliček celého pepře
2 kuličky jalovce
2 kuličky nového koření
1 lžíce kečupu
asi 2 dcl slunečnicového oleje 

Vaříme s rozhlasem

Postup: 

Směs necháme vychladnout na pokojovou teplotu a následně zalijeme hermelín - Foto: Martin Čuřík

Směs necháme vychladnout na pokojovou teplotu a následně zalijeme hermelínFoto: Martin Čuřík

Hermelín rozkrojíme podélně na polovinu. Vnitřní stranu potřeme připravenou směsí z drceného stroužku česneku, chilli papriček a kečupu. Přidáme na kolečka nakrájenou cibuli a přiklopíme druhou půlkou hermelínu. 

Takto připravený hermelín vložíme do sklenice. Pokud je sklenice menší, hermelín můžeme rozkrojit na půlku nebo čtvrtiny. 

Na pánvičce si zahřejeme olej s tymiánem, rozmarýnem, chilli papričkou, rozkrojeným stroužkem česneku, bobkovým listem, novým kořením, jalovcem a celým pepřem. Všechny chutě ingrediencí by se měly uvolnit do oleje. Necháme vychladnout na pokojovou teplotu a vychladlou směsí zalijeme hermelín. 

Sklenici uzavřeme a necháme jeden den při pokojové teplotě zrát. Poté dáme do lednice, kde necháme zrát další 4 až 6 dnů. Podáváme s čerstvým chlebem. 

Baráčnická rychta 

Tomáš Sysel, Naďa Konvalinková, Alice Bendová a Patrik Rozehnal - Foto: Martin Čuřík

Tomáš Sysel, Naďa Konvalinková, Alice Bendová a Patrik RozehnalFoto: Martin Čuřík

Sdružení Svobodná obec baráčníků bylo založeno 7. listopadu 1873 v Kolíně. Název vznikl od hostince Baráček, kde se společnost pravidelně setkávala. Nešlo tedy o žádné sdružení majitelů malých domků či starých baráků, ale lidí, kteří souzněli s myšlenkou uchovávat staré české tradice a zvyky stejně jako původní lidové kroje z Čech, Moravy a Slovenska. 

V roce 1926 baráčníci získali do vlastnictví budovu dnešní Baráčnické rychty na pražské Malé Straně. Nejvýznamnější stavební úpravy byly zahájeny na samém začátku 30. let s cílem vybudovat ústředí celého spolku. Radikální moderní rekonstrukce provedená v druhé polovině 30. let vtiskla domu podobu typickou pro meziválečnou architekturu.  

Pořad: Pochoutky na talíři  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: neděle 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  D5, mezi km 41.2 a 40.8, ve směru Praha, oprava vodorovného dopravního značení, jízdní pruh uzavřen, Od 25.06.2017 07:45 Do 25.06.2017 13:00, , údržba vodorovného značení a dopravních knoflíků, zdroj: ...
  Od 25.6.2017 00:00 do 02:05; na silnici 101 u obce Záryby okres Praha-východ; nehoda; havarované vozidlo; OA x chodec, se zraněním.
  Od 24.6.2017 23:45 do 25.6.2017 00:45; D10 - 45.4km na trase Praha - Turnov; porouchané vozidlo, zdržení; neprůjezdný pravý jízdní pruh; odstavený BUS.

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace