Novoroční Pochoutky se spisovatelkami

Koktejly - Foto: Petr Jindra

KoktejlyFoto: Petr Jindra

Na Nový rok se v baru sešli Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal s barmanem Honzou Branišem. K barovému pultu pozvali spisovatelky, které píšou humorné povídky, romány a příběhy ze života. Slyšeli jste Halinu Pawlowskou, Slávku Kopeckou, Ivanku Devátou a Irenu Fuchsovou.

Dámy nám prozradily, kolik napsaly knih a jak je vlastně píší. Dozvěděli jste se, proč píše Halina od jedenácti do dvou v noci, kterou knížku si nechala nadiktovat Slávka Kopecká v leže, čím píše své povídky Ivanka Devátá a proč už by nikdy nenapsala knížku se svým synem Irena Fuchsová. Asi všechny překvapí, jak je pro spisovatelky důležitá blízkost ledničky a čím se při psaní posilňují. 

Irena Fuchsová, Ivanka Devátá, Halina Pawlowská s Slávka Kopecká - Foto: Petr Jindra

Irena Fuchsová, Ivanka Devátá, Halina Pawlowská s Slávka KopeckáFoto: Petr Jindra

Všechny čtyři dámy také prošly testem z češtiny a řekli nám, jak jim šla ve škole. Halina Pawlowská prozradila, proč se pohádala s učitelkou češtiny, Ivanka Devátá, co ji imponuje ve vyjadřování lidí. Irena Fuchsová se vyznala k obdivu k jednomu spisovateli a prozradí, proč jednu knihu napsala jako jedno dlouhé souvětí. A Slávka Kopecká zavzpomínala na Miloše Kopeckého, Jiřího Sováka a Vlastimila Brodského. 

Kromě toho pili koktejly a drinky slavných spisovatelů a literárních postav. Dozvěděli jste se, co spisovatelky rády čtou a s čím se při psaní nejvíce perou. 

Pořad: Pochoutky na talíři  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: neděle 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 27.6.2017 07:00 do 08:00; v ulici Havlíčkova v obci Kolín; zvěř na vozovce; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; zajíc pobíhá u BČS MOL.
  Od 27.6.2017 07:00 do 09:05; v ulici Horní náves v obci Přezletice okres Praha-východ; nehoda; 2 havarovaná vozidla; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; OA x cyklista bez zranění.
  ulice Studentská, Poděbrady, okr. Nymburk, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 29.06.2017 00:00 Do 04.08.2017 23:59, Úplné uzavírky vymezených úseků místních komunikací ul. Studentská a ul. Palachova ...

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace