Novoroční Pochoutky se spisovatelkami

Koktejly - Foto: Petr Jindra

KoktejlyFoto: Petr Jindra

Na Nový rok se v baru sešli Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal s barmanem Honzou Branišem. K barovému pultu pozvali spisovatelky, které píšou humorné povídky, romány a příběhy ze života. Slyšeli jste Halinu Pawlowskou, Slávku Kopeckou, Ivanku Devátou a Irenu Fuchsovou.

Dámy nám prozradily, kolik napsaly knih a jak je vlastně píší. Dozvěděli jste se, proč píše Halina od jedenácti do dvou v noci, kterou knížku si nechala nadiktovat Slávka Kopecká v leže, čím píše své povídky Ivanka Devátá a proč už by nikdy nenapsala knížku se svým synem Irena Fuchsová. Asi všechny překvapí, jak je pro spisovatelky důležitá blízkost ledničky a čím se při psaní posilňují. 

Irena Fuchsová, Ivanka Devátá, Halina Pawlowská s Slávka Kopecká - Foto: Petr Jindra

Irena Fuchsová, Ivanka Devátá, Halina Pawlowská s Slávka KopeckáFoto: Petr Jindra

Všechny čtyři dámy také prošly testem z češtiny a řekli nám, jak jim šla ve škole. Halina Pawlowská prozradila, proč se pohádala s učitelkou češtiny, Ivanka Devátá, co ji imponuje ve vyjadřování lidí. Irena Fuchsová se vyznala k obdivu k jednomu spisovateli a prozradí, proč jednu knihu napsala jako jedno dlouhé souvětí. A Slávka Kopecká zavzpomínala na Miloše Kopeckého, Jiřího Sováka a Vlastimila Brodského. 

Kromě toho pili koktejly a drinky slavných spisovatelů a literárních postav. Dozvěděli jste se, co spisovatelky rády čtou a s čím se při psaní nejvíce perou. 

Pořad: Pochoutky na talíři  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: neděle 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 19.8.2017 17:55 do 20:00; na silnici 233 v obci Panoší Újezd okres Rakovník; nehoda; nehoda cyklisty, se zraněním
  D8, mezi km -2,2 a 5.4, ve směru Drážďany, práce na silnici, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 19.08.2017 15:00 Do 21.08.2017 10:00, příprava na uzavírku, Vydal: Ministerstvo dopravy ČR
  D1, mezi km 20.2 a 19.7, ve směru Praha, práce na zpevněné krajnici, Od 19.08.2017 07:30 Do 19.08.2017 19:30, , údržba a opravy opěrných a zárubních a jiných zdí, zdroj: ŘSD

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace