Telecím líčkům na černém pivu se těžko odolává. Propadl jim i herec Martin Zahálka

Telecí líčka na černém pivu - Foto: Martin Čuřík

Telecí líčka na černém pivuFoto: Martin Čuřík

Naďa Konvalinková s Patrikem Rozehnalem zavítali do Malešického mikropivovaru, kde se od šéfkuchaře Tomáše Kroutila připravovat telecí líčka s bramborovou kaší. A s ohledem k místu je zřejmé, že se líčka dusila na černém pivu. Pozvání přijal i herec a moderátor Martin Zahálka.

Telecí líčka na černém pivu

1 kořenová petržel
2 mrkve
½ celeru
2 cibule
olej
3 oříšky másla
1 kg telecích nebo hovězích líček
2 bobkový listy
3 kuličky nové koření
10 kuliček celého pepře
sůl
snítek tymiánu
1 litr vývaru
1 černé pivo (čím silnější, tím lepší)
hladká mouka 

Vaříme s rozhlasem - Foto: Aleš Vavřík

Postup:

Přidáme líčka, bobkový list, nové koření, tymián a dále restujeme - Foto: Martin Čuřík

Přidáme líčka, bobkový list, nové koření, tymián a dále restujemeFoto: Martin Čuřík

Kořenovou zeleninu (petržel, celer, mrkev) a cibuli očistíme a nakrájíme na kousky. Zeleninu si v rozpáleném kastrolu na oleji dozlatova orestujeme. Přidáme líčka, bobkový list, nové koření, tymián a dále restujeme. 

Po orestování osolíme a opepříme podle chuti a zalijeme vývarem spolu s černým pivem (v poměru 2:1) a vložíme do trouby dusit. Pokud použijeme hovězí maso, dusíme 1,5 až 2 hodiny. V průběhu dušení hlídáme množství tekutiny a případně dolejeme vývar nebo pivo (nebo obojí). 

Když jsou líčka měkká, z omáčky je vyndáme a uchováme teplé. Vyjmeme také bobkový list a omáčku zahustíme smíchaným povoleným máslem s hladkou moukou. 

Pozvání přijal herec Martin Zahálka - Foto: Martin Čuřík

Pozvání přijal herec Martin ZahálkaFoto: Martin Čuřík

Omáčku provaříme, dokud se její objem nesníží přibližně na polovinu. Na závěr omáčku procedíme a případně dochutíme solí a pepřem. Podáváme s bramborovou kaší. 

Tomáš Kroutil

Vyučil se číšníkem na přání rodičů, kteří provozovali hospodu na Čáslavsku. Vybrali si Tomáše z dvojčat jako pokračovatele profese. Vařil i na vojně. Vyučil se v Praze – Klánovicích a první štací byl kuchařský post v tehdejším hotelu Renaissance v Praze. Má rád poctivé vaření, bez náhražek a z čerstvých surovin. Je ženatý a má syna Teodora. 

Pořad: Pochoutky na talíři  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: neděle 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  silnice I/27, v katastru obce Hořovičky, část obce Bukov, okr. Rakovník, práce na silnici, práce údržby, Od 26.02.2018 08:00 Do 26.02.2018 16:00, oprava svodidel po dopravní nehodě
  D7, km 4.5, ve směru Chomutov, práce na silnici, neprůjezdný odbočovací pruh, Od 26.02.2018 08:00 Do 26.02.2018 16:00, oprava svodidel
  D7, km 3.8, ve směru Praha, práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen, Od 26.02.2018 08:00 Do 26.02.2018 16:00, oprava svodidel po DN

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace