Titus Eliáš upekl plněnou volskou oháňku s nádivkou z morku a pivní omáčkou

Titus Eliáš, Patrik Rozehnal a Naďa Konvalinková - Foto: Petr Jindra

Titus Eliáš, Patrik Rozehnal a Naďa KonvalinkováFoto: Petr Jindra

S Naďou Konalinkovou a Patrikem Rozehnalem vařil v Černokosteleckém pivovaru v tamních humnech šéfkuchař Titus Eliáš z restaurace Na Kopci v Praze.

Prozradil recept na plněnou volskou oháňku s nádivkou z morku a k tomu připravil omáčku z černého piva a se šťouchanými bramborami. 

 

Titus Eliáš upekl plněnou volskou oháňku s nádivkou z morku a pivní omáčkou

Vložit na svůj web

Během vaření jste se dozvěděli, jak se vaří v bývalém řeznictví a jak je těžké vést dvě restaurace. Zmíněné jídlo ochutnávala i zpěvačka Petra Černocká, která prozradila, jaký vztah má k pivu a jestli někdy zlatavý mok ovlivnil její pěvecké vystoupení. 

Plněná volská oháňka:
volská oháňka, bránice, toustový chléb, vejce, svazek sladkolisté petržele, mléko, trošku slaniny, 1 větší cibule, sůl a pepř 

Omáčka z černého piva:
trochu kořenové zeleniny (petržel, mrkev, celer), 1 menší cibule, malý rajčatový protlak, trochu černého piva a telecího vývaru 

Šťouchané brambory:
brambory, pórek, cibule a trochu másla 

Reprízováno 3. srpna 2013. 

Pořad: Pochoutky na talíři  |  Stanice: Region - střední Čechy
Čas vysílání: neděle 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 5.3.2015 15:10 do 16:10; v ulici Blanická v obci Vlašim okres Benešov; u železničního přejezdu; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 2x OA, bez zranění osob.
  Od 5.3.2015 15:05 do 16:05; na silnici v obci Jiřice okres Nymburk; začátek obce od Benátek; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 2x OA, bez zranění osob.
  Od 4.3.2015 16:20 do 5.3.2015 19:00; v ulici Bezručova v obci Mělník; 15:08 NN v obci Mělník; Pozor! 2 nadměrné náklady; Přeprava strojního zařízení. PARAMETRY NN obou souprav jsou stejné: (DxŠxV-hmotnost) ...

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas