Vylepšená hospodská klasika. Kachní tlačenka plná masa zachutnala Jaroslavu Sypalovi

Kachní tlačenka od Jana Volšičky - Foto: Jana Kudláčková

Kachní tlačenka od Jana VolšičkyFoto: Jana Kudláčková

Vepřová tlačenka představuje klasiku českých hospod. Stačí přidat cibuli, ocet a čerstvý chleba. Ale v pražském Pohostinci Monarch ochutnala Naďa Konvalinková s Patrikem Rozehnalem odlišnou verzi – kachní tlačenku plnou masa. Nadšený byl i komik Jaroslav Sypal, kterého pozvali ke stolu.

Kachní tlačenka (cca 2,5 kg tlačenky) 

1 kg kachních srdcí
1 kg kachních žaludků
1 celá kachna
500 g vepřových kůží
500 g vepřových nožiček
100 g česneku
50 g majoránky (sušená nebo čerstvá)
sůl, pepř 

Vaříme s rozhlasem

Postup: 

Do jednoho hrnce dáme vařit droby (žaludky a srdce), do druhého kachní skelet s masem, vepřové nožičky a kůže. Vodu nesolíme - Foto: Jana Kudláčková

Do jednoho hrnce dáme vařit droby (žaludky a srdce), do druhého kachní skelet s masem, vepřové nožičky a kůže. Vodu nesolímeFoto: Jana Kudláčková

Do jednoho hrnce dáme vařit droby (žaludky a srdce), do druhého kachní skelet s masem, vepřové nožičky a kůže. Vodu nesolíme! Zvlášť proto, že droby mají výraznější chuť, zakalí vývar a vaří se kratší dobu než samotné maso. 

Droby vaříme cca 3 hodiny. Je dobré průběžně odstraňovat pěnu, která se tvoří při vaření. Vepřové kůže jsou brzo vařené, takže se musí vyndat dřív, nožičky se musí vařit déle, protože je tam větší množství chrupavek, které se dobře odstraní, když je maso hodně měkké. 

Po uvaření nameleme kůže a nožičky najemno, tvoří spolu s vývarem pojící směs, aby tlačenka držela pohromadě. 

Po uvaření drobů vše scedíme, maso očistíme a nakrájíme na větší kostky, totéž i samotné kachní maso. Vývary přecedíme přes plátýnko nebo jemný cedník, slijeme dohromady a dáme redukovat na 1 – 1,5 litru. 

Do mísy dáme nakrájené droby, kachní maso a namleté kůže a maso z nožiček, přidáme česnek utřený se solí a majoránku. Tuto směs vložíme do redukovaného vývaru a zavaříme – tedy jen necháme přejít prvním varem a dále nevaříme. 

Směs přelijeme do formy (terina, srnčí hřbet apod., kterou ničím nevymazáváme) nebo jen do rendlíku a necháme 24 hodin tuhnout (nejprve nechat vystydnout a potom do lednice). Krájíme silnější plátky. 

Nakládaná červená cibule 

Hostem pořadu byl komik Jaroslav Sypal - Foto: Jana Kudláčková

Hostem pořadu byl komik Jaroslav SypalFoto: Jana Kudláčková

3 červené cibule
100 ml vody
100 ml octa
100 g cukru 

Postup: 

Červenou cibuli můžeme předem nakrájet na kolečka a naložit do octového nálevu (voda, cukr, ocet v poměru 1:1:1). Nálev necháme předem zavařit, pak vystydnout a nakonec do něj naložíme nakrájenou cibuli, ale i jinou zeleninu. 

Cibule tím ztratí štiplavou chuť a změkne. Jinak se do tlačenky ocet nedává! 

Jan Volšička 

Vyučil se v SOU U Krbu. Pracoval například v hotelu Holliday inn na Vyšehradě, vařil i v restauraci MAZE Prague pod společností Gordon Ramsay holding. Následně odjel do Anglie, kde v lázních Grayshott Health Spa Surrey vařil a učil se pod vedením šéfkuchaře Adama Palmera, odborníka na zdravou výživu. Po návratu do Prahy prošel například podniky Steakhouse George prime steak v Platnéřské ulici nebo GrandCru restaurantem pod vedením Jana Punčocháře až k Pohostinci Monarch. 

Má rád poctivé vaření, české omáčky a francouzské techniky, které se snaží propojovat s českou klasikou. Jeho heslem je: Kdo se bojí, nesmí do lesa. 

Pořad: Pochoutky na talíři  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: neděle 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 27.4.2018 10:25 do 12:30; v ulici Turnovská v obci Mnichovo Hradiště okres Mladá Boleslav; křižovatka ul. Turnovská a Nerudova; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA, bez zranění
  D5, mezi km 19 a 17, ve směru Praha, tvorba kolon vozidel, Od 27.04.2018 10:02 Do 27.04.2018 12:02
  silnice II/337 (ulice Masarykova), Čáslav, okr. Kutná Hora, stavební práce, Od 01.05.2018 00:00 Do 30.09.2018 23:59, Vydal: Městský úřad Čáslav

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace