Tady to znám3. února  2018 v 13:04  

V Řevnicích cítím bezpečí rodiny, říká zpěvačka Tereza Mátlová

Tereza Mátlová - Foto: Jana Kudláčková

Tereza MátlováFoto: Jana Kudláčková

Celé dětství jezdila Tereza Mátlová k babičce na Vysočinu, doma byla ale v Praze – její rodiče měli byt v Pařížské ulici. Když děti trochu povyrostly, stěhovala se rodina z centra Prahy do středních Čech. Nejdřív jenom na víkendy, ale i to stačilo na to, aby si Berounku a taky Řevnice zpěvačka zamilovala.

„Byla to krása, mám úplně nejkrásnější vzpomínky. Za rohem jsme měli Rudolfinum, kde tatínek dirigoval a já jsem tam už jako malá zpívala. Všude jsem chodila pěšky,“ vzpomíná. 

„Ze začátku jsme byli typičtí lufťáci. Naši tam později zakotvili natrvalo, trošku se vlastně osvobodili, protože kdyby bydleli blíž, tak by pořád hlídali vnoučata,“ směje se. A připomíná, že má pět sester, což není žádná sranda. Zkrátka velká rodina. 

Pavel Vítek, Tereza Mátlová - Foto: Jana Kudláčková

Pavel Vítek, Tereza MátlováFoto: Jana Kudláčková

„Je spousta krásných krajů, ale mě k tomuto kraji pojí to, že tam mám přátele a cítím tam bezpečí rodiny. Přijedete a všude to voní, maminka pořád něco peče a vaří,“ vypráví Tereza a nahlas přemýšlí o tom, že se do Řevnic možná se svými sestrami taky jednou přestěhuje natrvalo. Třeba proto, že se podle ní lidé v Řevnicích pořád snaží měnit místo, kde žijí, k lepšímu. 

Ani ona sama se prý prací kolem domu nebojí. „Mě to vždycky bavilo. Já jsem hlavně tatínkovi pomáhala se vším, snažila jsem se mu asi trochu nahradit syna. Umím dokonce opalovat okna! A doteď ten lak drží.“ Tatínek ji prý naučil všechno, i když některé postupy nebyly úplně podle návodů. „Na to, že je dirigent, si vždycky umí poradit se vším,“ dodává. 

Autor:  Lukáš Sapík
Pořad: Tady to znám  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: sobota 13:04, neděle 09:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 23.5.2018 14:40 do 16:40; na silnici 6 u obce Řevničov okres Rakovník; D6 37.0 km; silnice uzavřena, nehoda; tvorba kolon vozidel, nebezpečí dopravního kolapsu; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA se zraněním. ...
  ulice Tyršova, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, uzavřeno, Od 27.05.2018 07:00 Do 27.05.2018 17:00, místní komunikace ul. Tyršova a místní komunikace ul. Augustina Lukeše, Vydal: Městský úřad Brandýs ...
  místní komunikace - silnice III/10526, Vysoký Chlumec, okr. Příbram, uzavřeno, Od 30.05.2018 13:00 Do 03.06.2018 20:00, uzavírka silnice č. III/10526 na Vysokém Chlumci, z důvodu konání kulturní akce ...

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace