Tady to znám3. března  2018 v 13:04  

Václav Chaloupek se jezdí uklidňovat do středočeské divočiny. Vídává slavíky i orla

Václav Chaloupek, Pavel Vítek - Foto: Martin Čuřík

Václav Chaloupek, Pavel VítekFoto: Martin Čuřík

Trochu Skotska, krapet Kanady. Tyhle ingredience asi využila příroda, když tvořila Brdy. Aspoň to si pomyslíte, když o brdských lesích slyšíte vyprávět režiséra Václava Chaloupka. V pořadu Tady to znám prozradil, že se právě do této lokality jezdí uklidňovat.

„Když mám nějaké starosti, tak mířím sem – na hráz Hořejšího Padrťského rybníka. Je úžasné sednout si tam k večeru, než zapadne slunce. Létají vám nad hlavou divoké kachny, slavíci modrásci, obrovská hejna špačků. Vídávám tam taky orla mořského. To si připadáte opravdu jako v divočině,“ zasnil se Václav Chaloupek. 

A dodává, že mezi jeho oblíbená místa kromě Padrťáku, jak říkají místní, patří taky planina Toku, kde vojáci v minulosti vytvořili dopadovou plochu. Díky tomu, že tam byl zákaz vstupu, vzniklo na tomto území rozlehlé vřesoviště. „V polovině srpna si tam budete opravdu připadat jako v Kanadě nebo ve Skotsku, protože kam se podíváte, tam je vřes. A krásně voní.“ 

A nejenom vřes. Taky rozhledy. Když je hezky, vidíte tady prý i Krkonoše nebo čtyři věže Temelína. „To si vždycky uvědomím, jak je ta naše země vlastně malinkatá,“ říká pan Václav. 

Václav Chaloupek - Foto: Martin Čuřík

Autor:  Lukáš Sapík
Pořad: Tady to znám  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: sobota 13:04, neděle 09:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace