Ve Staré Boleslavi je všechno, co mám rád, říká veslař Ondřej Synek

Ondřej Synek - Foto: Martin Čuřík

Ondřej SynekFoto: Martin Čuřík

Ondřeje Synka zaručeně nejčastěji potkáte buď na loděnici v Praze, nebo v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi. Narodil se tady, chodil tu do školy a žije tu dodnes. „Je tady úplně všechno – dá se tu koupat, jít do lesa, je tady spousta sportovních a kulturních aktivit, zkrátka všechno, co mám rád,“ vysvětluje mladý sportovec.

Jestli Ondra nějaké místo ve středních Čechách opravdu zná, pak je to právě Brandýsko. Na kole ho už projel křížem krážem. „Vždycky když jsem přišel ze školy, vzali jsme s kamarády kolo a projížděli jsme celé město a okolí a dělali jsme tam spoustu blbinek.“ Ke sportu teď vede také svoje děti, i když říká, že vrcholové sportovce z nich vychovávat nechce. Celkem by se to ale nabízelo – Ondra má určitě co předávat. Ze všech sportovních úspěchů už mu chybí jenom zlatá olympijská medaile. 

Ondřej Synek - Foto: Archiv Ondřeje Synka

Ondřej SynekFoto: Archiv Ondřeje Synka

Jeho sportovní kariéra se přitom dlouho vůbec nerýsovala. Jeden z jeho kolegů dokonce tvrdí, že byl několikanásobný mistr světa v pubertě tak trochu dřevo. „Jako malý jsem sportoval, ale u ničeho jsem nevydržel, nic mě pořádně nebavilo. Pak mě bratranec ve 13 letech přivedl na loděnici. Byla tam super parta kamarádů, která se mi líbila a od té doby zkrátka vesluju. Baví mě to pořád a ještě mám pořád co dokázat,“ říká k tomu Ondřej. 

Mimochodem, nechybělo moc, a mohli jsme mít místo veslaře o jednoho šikovného zlatníka navíc. Ondřej totiž studoval právě tento obor. Hlavně proto, že maminka má zlatnictví a on sám rád kutí. „Všechno, co se dělá rukama, ho hrozně baví.“ Jako malý modelařil a ještě dneska by prý některá plastová letadla a lodě našel u svého dědy doma.  

Ondřej Synek, Pavel Vítek - Foto: Martin Čuřík

Autor:  Lukáš Sapík
Pořad: Tady to znám  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: sobota 13:04, neděle 09:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  D11, mezi km 42 a 43, ve směru Hradec Králové, porouchané vozidlo, zdržení, neprůjezdná zpevněná krajnice (odstavný pruh), Od 21.03.2018 17:35 Do 21.03.2018 19:00, Pozor!, Porouchané vozidlo
  Od 21.3.2018 17:35 do 19:40; na silnici 00310 u obce Průhonice okres Praha-západ; Čestlice kruhový objezd ul. Obchodní, ul. Uhříněveská; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění.
  Od 21.3.2018 16:30 do 18:55; D8 - 3-1.7km na trase Bílinka - Praha; D8, 2,5.km směr Praha, v místě dopravního omezení; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; neprůjezdný pravý jízdní pruh; pro poruchu ...

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace