Nepleťte si pastinák s petrželí. Jak se vyznat v kořenové zelenině?

Mrkev a pastinák nevysévejte do jednoho řádku, pastinák má velkou listovou plochu a mrkev utlačuje - Foto: Ivan Dvořák, časopis Zahrádkář

Mrkev a pastinák nevysévejte do jednoho řádku, pastinák má velkou listovou plochu a mrkev utlačujeFoto: Ivan Dvořák, časopis Zahrádkář

Uvnitř oranžově žlutý, na povrchu spíš nazelenalý s fialovým okrajem. Takovou charakteristikou se chlubí tuřín, který chutná jako kedlubna. Pastinák se zase tváří jako petržel a chutná podobna jako mrkev. Zorientovat se v kořenové zelenině zkrátka není zase tak jednoduché.

Pastinák se seje na jaře a sklízí na podzim. Když bývalo dříve počasí v létě o dost chladnější, než je dnes, pěstoval se pastinák nejen pro kořen, ale i pro nať. Kde se nedařilo celeru, doporučovalo se pěstování pastináku. Teď je to podobné, s tím rozdílem, že ho lze doporučit tam, kde se nedaří petrželi. 

Pozor, abyste se v obchodě nepřehmátli! Petržel a pastinák jsou si hodně podobné. Jak je rozeznat? Petržel má nať přes celý vršek vystouplého kořene. Pokud nať seřízneme, spatříme po obvodu nafialovělý kroužek. Pastináková nať naopak vyrůstá jakoby přímo z lehce prohloubeného středu kořenového vršku, který zůstane po seříznutí světlý. 

Pastinák je v podstatě sladká petržel. Narůstá ale do mnohem většího objemu, je výnosnější. Jeho pěstování má snad jediné úskalí. Okopávejte ho, sklízejte listy, jednoťte, když nesvítí sluníčko. A oblečte se tak, aby se listy nedotýkaly vašeho těla, rukou a obličeje. Dotyk pastináku společně s osluněním daného místa může vyvolat alergii, od zarudnutí pokožky až k tvorbě puchýřků. Takže do pastináku nejlépe v teplákové soupravě. 

Při dobývání zeleniny na podzim a jejím uskladňování už žádné nebezpečí nehrozí. Pastinák skladujte ve vlhkém písku. Volně uložený po Novém roce začíná vadnout, „gumovatět“. 

Tuřín 

Tuřín Milevský - Foto: Ivan Dvořák, časopis Zahrádkář

Tuřín MilevskýFoto: Ivan Dvořák, časopis Zahrádkář

O tuřínu se píše v historických příbězích z dob Přemyslovců a často se o něm mluví v seriálu Černá zmije s Rowanem Atkinsonem. Jeho pěstování je běžné zejména na západ od našich hranic. Ve Walesu ho údajně servírují jako nejčastější přílohu. 

Tuřín lze použít jako čerstvou kedlubnu, dají se jíst i listy (existují vícelisté formy tuřínu). Sklízet ho můžete až na podzim, uskladnit a zpracovávat jako brambory, cuketu, zelí nebo už zmíněné kedlubny. 

Pro letní sklizeň se tuřín seje někdy v březnu nebo dubnu, na uskladnění se může vysazovat jako druhá kultura, po raných bramborách, jahodách, rané zelenině: salátu, kedlubnách, špenátu nebo ředkvičkách. Ve sklepě vydrží prakticky až do nové sklizně. Pokud ho tedy dřív nespotřebujete. 

Autor:  Ivan Dvořák, časopis Zahrádkář
Pořad: Zahrádkářské tipy  |  Stanice: Region - Praha a střední Čechy
Čas vysílání: pátek 10:10  
 

Nové články v rubrice

Středočeský kraj
  Od 21.5.2018 22:05 do 23:05; D0 - 76.9km na trase Modletice - Ruzyně; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; lidé na vozovce; odstavené osobní vozidlo.
  Od 21.5.2018 22:05 do 22.5.2018 01:10; v ulici Máchova v obci Benešov; nehoda nákladního vozidla; nehoda nákladního vozidla bez zranění.
  Od 21.5.2018 19:10 do 22.5.2018 05:30; na silnici 38 v obci Havlíčkův Brod; Pozor! 2 nadměrné náklady; Pozor! Očekávejte zdržení; Přeprava pivního tanku na 2 soupravách. Parametry obou NN: d=30 m; š=6,2 ...

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace