Akce9. října  2017  

Hledáme dobrovolníky pro prodej Křišťálů pro Světlušku

Hledáme prodejce Křišťálu pro Světlušku - Foto: Igor Zacharov

Hledáme prodejce Křišťálu pro SvětluškuFoto: Igor Zacharov

Křišťály pro Světlušku jsou nádherné vánoční ozdoby a dekorativní předměty z českého skla, které pro Světlušku vyrábí lidé s těžkým zrakovým handicapem ve středisku pro nevidomé v Praze na Dědině. Aby mohly výrobky z českých křišťálových komponentů rozsvítit domácnosti po celé republice, hledá Světluška dobrovolníky, kteří jí pomohou s prodejem na adventních trzích na Václavském náměstí v Praze.

Staňte se alespoň na jeden den dobrovolníkem – prodejcem Křišťálů pro Světlušku. Na každý den potřebujeme na stánek vždy 2 prodejce, můžete se tak domluvit s kamarádem či kolegou z práce a společně podpořit dobrou věc na jedno odpoledne nebo i vícekrát. 

termín: 24. 11. – 22. 12. 2017
pracovní doba denně vč. víkendu: 12.00 - 20.00 hod.
místo: Václavské náměstí (horní část), Praha 1
náplň práce: prodej vánočních ozdob ve stánku v rámci vánočních trhů (i přesto, že je stánek vybaven plynovým topením, doporučujeme teplé oblečení)
Dosud neobsazené termíny najdete zde

Přihlásit se můžete přímo na email michaela.hronova@rozhlas.cz, nebo je možná registrace přes internetový portál www.zapojimse.cz  

Projekt Křišťál pro Světlušku dává lidem se zrakovým handicapem pracovní příležitost a pocit, že jejich snaha má smysl. Každý, kdo si zakoupí ozdobu, přispěje do sbírky Světluška a zároveň dostane i jeden ověs zdarma, který pověsí na speciální „vánoční strom“, a tím rozzáří nejen vánoční trhy, ale i svět nevidomých. V průběhu adventu přichází nevidomí tvůrci na kontrolu, kdy si hmatem ověřují, jak se jejich ozdoby lidem líbí. 

Autor:  Barbora Mocová

Nové články v rubrice

 • 23. listopadu  2017       rubrika: Akce

  Krásná a prospěšná PF 2018 s motivy od zrakově postižených

  Přání pro Světlušku potěší hned dvakrát. Udělají radost obdarovanému i Světlušce, které pomohou, aby mohla lépe svítit na cestu lidem s těžkým zrakovým handicapem. Výrobce přání, společnost ABALON, totiž věnuje Světlušce...

   
 •  Fotogalerie

  ČSOB uspořádala workshop pro nevidomé

  jako generální partner Nadačního fondu Českého rozhlasu a jeho sbírkového projektu Světluška zorganizovala workshop pro nevidomé na téma bezbariérovost. Během dne se diskutovalo nejen o přístupnosti služeb a bankovních...

   
 • Manažer financí a veřejných sbírek

  Nadační fond Českého rozhlasu hledá pro svůj stěžejní projekt Světluška na plný úvazek kolegu/kolegyni na pozici Manažer financí a veřejných sbírek.

   

O Světlušce | Komu svítíme | Jak přispět | Press | Fotogalerie
Kariéra | Kontakt | Dárky | Nadační fond | Starý web
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace