Pozor, nenechte si utéct Noční běh pro Světlušku s našlápnutým doprovodným programem!

Noční běh pro Světlušku - Foto: Tomáš Vodňanský

Noční běh pro SvětluškuFoto: Tomáš Vodňanský

Letošní Noční běh pro Světlušku už odstartoval v Olomouci, ale se symbolicky rozsvícenými čelovkami se na start charitativního běhu na pomoc lidem s těžkým zrakovým postižením postaví příznivci Světlušky ještě třikrát - 20. dubna v Praze, 27. dubna v Brně a 3. května v Jihlavě.

Doprovodný program nabídne jako hlavní hudební hosty Lenny v Praze, kapelu Mirai v Brně a kapelu China Blue v Jihlavě. Za účastníky běhu také dorazí známé sportovní osobnosti a vystoupí i talentovaní nevidomí muzikanti. Nebudou chybět ani masáže od nevidomých masérů. Každý z běhů startuje vždy ve 21 hodin. „Přijďte se přesvědčit, že běhat potmě má smysl a setkat se s některými z těch, kterým může Světluška díky dárcům svítit na cestu životem. Společně si pak užijeme magickou atmosféru, kdy si symbolicky rozsvítíme čelovky a vyrazíme každý svým tempem na trať,“ říká Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který Noční běh pro Světlušku organizuje. 

Loňský ročník přinesl nevidomým částku 2.315.000 Kč. Světluška věří, že i s vaší pomocí se podaří tuto částku letos překonat. Registrujte se včas na webu behprosvetlusku.cz a dostanete startovní balíček s čelovkou a sportovní kapsičkou na mobil. Výtěžek ze série nočních běhů použije Světluška na podporu lidí s těžkým zrakovým handicapem. 

S běháním potmě začala Světluška před šesti lety v Praze. Popularita sportovní akce rychle rostla, a tak si Světluška nazula kecky a vyrazila i do regionů. V roce 2015 poprvé startovali běžci pro Světlušku v Brně, v roce 2016 se přidala Jihlava a letos poprvé zazářila na světluščí běžecké mapě i Olomouc. 

Sledujte novinky na webu www.behprosvetlusku.cz nebo FB Světlušky


Kontakt:
Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.net  


Poděkování partnerům Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu
Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky a společnosti HERBADENT, která je hlavním partnerem. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 16 lety založil a je jeho velkou oporou. 

Noční běh pro Světlušku by nemohl existovat bez laskavé pomoci a zapojení generálního partnera projektu společnosti Isostar a hlavního partnera projektu firmy Hannah. Velký dík za možnost využítí prostor náleží Výstavišti Praha Holešovice a za podporu Městské části Praha 7. Světluška děkuje za mediální partnerství Českému rozhlasu a České televizi. Světluška by se neobešla také bez zapojení velkého počtu dobrovolníků a firem, které se rozhodly projekt podpořit. Za všechny jmenujme alespoň Young and Rubicam, Beckman Coulter Foundation, Nadace Vodafone, Fuji Film, Coca-Cola, ČSOB Leasing, T-Servis, BaseGang, IDSYS, Dachser Intelligent Logistics, Pebal, Ministerstvo světla, Van Gillern, Center Net, Pluto Production, Smybox, G4S, Mathilda, Marek Moflár, Novida, Asociace TOM. Johnny Servis, Pražské služby, Ambulance Meditrans, Martin Skála – Skalin & Layout, Zuzana Rambová, Rostislav Samec. 

Autor:  Barbora Mocová

Nové články v rubrice

 • 23. listopadu  2017       rubrika: Akce

  Krásná a prospěšná PF 2018 s motivy od zrakově postižených

  Přání pro Světlušku potěší hned dvakrát. Udělají radost obdarovanému i Světlušce, které pomohou, aby mohla lépe svítit na cestu lidem s těžkým zrakovým handicapem. Výrobce přání, společnost ABALON, totiž věnuje Světlušce...

   
 •  Fotogalerie

  ČSOB uspořádala workshop pro nevidomé

  jako generální partner Nadačního fondu Českého rozhlasu a jeho sbírkového projektu Světluška zorganizovala workshop pro nevidomé na téma bezbariérovost. Během dne se diskutovalo nejen o přístupnosti služeb a bankovních...

   
 • Manažer financí a veřejných sbírek

  Nadační fond Českého rozhlasu hledá pro svůj stěžejní projekt Světluška na plný úvazek kolegu/kolegyni na pozici Manažer financí a veřejných sbírek.

   

O Světlušce | Komu svítíme | Jak přispět | Press | Fotogalerie
Kariéra | Kontakt | Dárky | Nadační fond | Starý web
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace