Akce11. ledna  2016  

Světluščích ozdob od nevidomých se prodalo přes 3 000 kusů

Lidé si koupili více než 3000 ks Křišťálu pro Světlušku - Foto: Dalibor Puchta

Lidé si koupili více než 3000 ks Křišťálu pro SvětluškuFoto: Dalibor Puchta

Výtěžek prodeje křišťálových ověsů, které pro Světlušku vyrobili lidé s těžkým postižením zraku, se vyšplhal na 341 040 Kč. Peníze rozdělí Světluška tak, aby nevidomým pomohly vést maximálně samostatný a pestrý život.

„Vysoká částka získaná charitativním prodejem je zejména obrovským oceněním práce nevidomých tvůrců skleněných ozdob. Proto všem, kteří si zakoupili Křišťál pro Světlušku, moc děkujeme,“ doplnil za projekt Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu, ředitel fondu Přemysl Filip. 

Blyštivá krása na stromek i do oken 

V šikovných rukou klientů dílny drátování v Pobytovém rehabilitačním a rekvalifikačním středisku pro nevidomé Dědina, které Světluška dlouhodobě podporuje, vznikl bezpočet tvarů a barevných kombinací umně pospojovaných drobných ověsů z broušeného skla. Lidé si koupili celkem 3094 kusů a zářícími křišťály nejčastěji zdobili okna, vánoční stromky, lustry a záclony.  

Patronkou projektu Křišťál pro Světlušku je herečka Dana Morávková, která si spolu s nevidomými sama vyzkoušela skleněnou ozdobu vyrobit. S autory ozdob se také setkala na adventních trzích v Praze na Václavském náměstí, aby se společně přesvědčili, že se ozdoby líbí. Křišťál pro Světlušku nabízeli dobrovolníci v předvánočním čase mimo Prahy i v Liberci, Karlových Varech, Opavě a Ostravě. 


Poděkování partnerům Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu 

Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky, hlavnímu partnerovi společnosti HERBADENT a Nadaci Vodafone Česká republika, která je partnerem pro technologie. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 15 lety založil a je jeho velkou oporou. 

Projekt Křišťál pro Světlušku by nemohl vzniknout bez usilovného zapojení Pobytové rehabilitační a rekvalifikační středisko pro nevidomé Dědina o.p.s. a laskavé pomoci společností Preciosa Lighting

Světluška děkuje za možnost prodávat vánoční křišťály Sdružení Nového Města pražského a OC Letňany, OC Forum Liberec, OC Fontána Karlovy Vary, OC Silesia Opava, OC Galerie Ostrava a Dyzajn marketu

Projekt Křišťál pro Světlušku dále podpořil Kralupol, Osram, JJ Rentcar, Czech Tourism, Prague City Tourism

Autor:  Barbora Mocová

Nové články v rubrice

 • 23. listopadu  2017       rubrika: Akce

  Krásná a prospěšná PF 2018 s motivy od zrakově postižených

  Přání pro Světlušku potěší hned dvakrát. Udělají radost obdarovanému i Světlušce, které pomohou, aby mohla lépe svítit na cestu lidem s těžkým zrakovým handicapem. Výrobce přání, společnost ABALON, totiž věnuje Světlušce...

   
 •  Fotogalerie

  ČSOB uspořádala workshop pro nevidomé

  jako generální partner Nadačního fondu Českého rozhlasu a jeho sbírkového projektu Světluška zorganizovala workshop pro nevidomé na téma bezbariérovost. Během dne se diskutovalo nejen o přístupnosti služeb a bankovních...

   
 • Manažer financí a veřejných sbírek

  Nadační fond Českého rozhlasu hledá pro svůj stěžejní projekt Světluška na plný úvazek kolegu/kolegyni na pozici Manažer financí a veřejných sbírek.

   

O Světlušce | Komu svítíme | Jak přispět | Press | Fotogalerie
Kariéra | Kontakt | Dárky | Nadační fond | Starý web
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace