Světluščích ozdob od nevidomých se prodalo za více než 315 tisíc korun

Do prodeje ozdob pro Světlušku se zapojila i Tereza Kostková - Foto: Dominik Herr

Do prodeje ozdob pro Světlušku se zapojila i Tereza KostkováFoto: Dominik Herr

Světluška nabídla v předvánočním čase svým příznivcům ke koupi křišťálové ověsy, náramky a náušnice, které vyrobili lidé s těžkým postižením zraku. Výtěžek z prodeje se vyšplhal na 315 430 Kč.

„Po náramcích a náušnicích se doslova jen zaprášilo, ale i vánočních ozdobiček z českého křišťálu se prodalo přes čtyři tisíce kusů. Děkujeme všem, kteří koupí ozdob na adventních trzích ocenili rukodělnou práci tvůrců se zrakovým handicapem,“ říká za projekt Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu ředitel fondu Přemysl Filip. Peníze Světluška rozdělí tak, aby pomohly vést lidem s těžkým zrakovým postižením maximálně samostatný život plný pestrých aktivit.  

Patronkou projektu Křišťál pro Světlušku 2016 byla Tereza Kostková. Netradiční bižuterii a křišťálové vánoční dekorace vytvářeli klienti dílny drátování v Pobytovém rehabilitačním a rekvalifikačním středisku pro nevidomé Dědina, které Světluška dlouhodobě podporuje. Křišťálové komponenty a perličky věnovala PRECIOSA. „Nadace PRECIOSA se rozhodla nadále podporovat vzájemnou spolupráci se Světluškou a stala se tak i partnerem koncertu SOČRu a nevidomých umělců,“ doplnila ředitelka Nadace PRECIOSA Andrea Kroupová a pozvala tak na koncert, který se uskuteční 27. února v Obecním domě a kde vystoupí i Václav Hudeček, Jitka Hosprová nebo Lubomír Brabec společně s nevidomými hudebníky Ráchel Skleničkovou, Máriem Bihárim a dalšími. Více informací zde


Kontakt:
Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.net 


Poděkování partnerům Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu 

Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky a společnosti HERBADENT, která je hlavním partnerem. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 15 lety založil a je jeho velkou oporou. 

Projekt Křišťál pro Světlušku by nemohl vzniknout bez usilovného zapojení Pobytového rehabilitačního a rekvalifikačního střediska pro nevidomé Dědina o.p.s., jehož klienti ozdoby a šperky vyrábí v rámci dílny drátování. Komponenty darovala Světlušce společnost Preciosa Lighting. 

Světluška děkuje za možnost prodávat vánoční křišťály Sdružení Nového Města pražského a Dyzajn marketu. Projekt dále podpořily ČSOB Leasing, Kralupol, Osram, Czech Tourism, Prague City Tourism. 

Autor:  Barbora Mocová

Nové články v rubrice

 • 23. listopadu  2017       rubrika: Akce

  Krásná a prospěšná PF 2018 s motivy od zrakově postižených

  Přání pro Světlušku potěší hned dvakrát. Udělají radost obdarovanému i Světlušce, které pomohou, aby mohla lépe svítit na cestu lidem s těžkým zrakovým handicapem. Výrobce přání, společnost ABALON, totiž věnuje Světlušce...

   
 •  Fotogalerie

  ČSOB uspořádala workshop pro nevidomé

  jako generální partner Nadačního fondu Českého rozhlasu a jeho sbírkového projektu Světluška zorganizovala workshop pro nevidomé na téma bezbariérovost. Během dne se diskutovalo nejen o přístupnosti služeb a bankovních...

   
 • Manažer financí a veřejných sbírek

  Nadační fond Českého rozhlasu hledá pro svůj stěžejní projekt Světluška na plný úvazek kolegu/kolegyni na pozici Manažer financí a veřejných sbírek.

   

O Světlušce | Komu svítíme | Jak přispět | Press | Fotogalerie
Kariéra | Kontakt | Dárky | Nadační fond | Starý web
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace