Světlušky čelovkovité vyběhaly pro nevidomé 2,6 milionů korun

Noční běh pro Světlušku 2015 - Foto: Filip Jandourek

Noční běh pro Světlušku 2015Foto: Filip Jandourek

Na světluščí běžecké mapě se rozsvítila v roce 2017 mimo Prahy, Brna a Jihlavy i Olomouc. Celou sérii běhů provázelo nepříznivé počasí, přesto se Nočních běhů pro Světlušku zúčastnilo přes 6000 běžců a na projekt pomáhající lidem se zrakovým handicapem putuje 2,6 milionů korun.

„Světluščí příznivce nezahnal ani vítr, zima a déšť, a za to jim patří obrovský dík. Jen díky nim se podařilo vybrat rekordní částku, která pomůže stovkám nevidomých plnit si své sny,“ řekl za světluščí tým Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který sbírku Světluška organizuje a dodal, že Světluška by se neobešla bez zapojení velkého počtu dobrovolníků a firem, které se rozhodly projekt podpořit. 

Nepříznivé počasí mohli sportovci překonat snáze například díky iontovým svařákům od generálního partnera Nočních běhů pro Světlušku, společnosti Isostar. „Moc mne těší fakt, že může Isostar pomáhat těm lidem a sportovcům, kteří to nejvíce potřebují a pro které je každý pohyb vpřed překonáním sama sebe. O to více mně těší, že v tom nejsme sami, kdo pomáhá, ale i tisíce dalších lidí, kteří přichází běhat pro Světlušku a dokazují tím, že jim nejsou lhostejné osudy lidí s hendikepem,“ vysvětlil za Isostar Petr Čáp, majitel zastoupení značky v ČR. 

Teplo bude i šťastným výhercům spacích pytlů od firmy Hannah, která je hlavním partnerem šňůry světluščích běhů. „Před více jak pětadvaceti lety jsme založili značku Hannah, protože jsme potřebovali pořádné vybavení na to, abychom mohli chodit po horách, lézt po skalách nebo jen tak cestovat a přivézt si nezapomenutelné zážitky. Takového outdoroového vybavení se tenkrát, těsně po revoluci, moc nedostávalo a tak jsme si ho začali vyrábět sami. Vznikla značka Hannah a všichni příznivci přírody a dobrodružství mají už léta možnost si u nás vybrat ze široké nabídky produktů. Mezi outdoorové dobrodruhy patří ale i ti, kterým život neumožnil zažít nekonečné zážitky všemi smysly. I oni si ale najdou svoji cestu, jak si to náležitě užít. A my je v tom chceme maximálně podpořit. Proto jsme partnerem Nočního běhu pro Světlušku a chceme jím být dlouhodobě. Je krásné vidět, jak se rok co rok zvětšuje světluščí roj, a že jsme v té správné partě lidí, kteří se snaží zapojit do pomoci nevidomým. A je to krásné o to víc, že se po sečtení výtěžku opět trhají rekordy,“ říká Martin Kalaš, manažer Vývoje a Marketingu Hannah. 

Běhat ve tmě má smysl i v roce 2018
Světluška plánuje noční běh v Praze, Brně, Jihlavě a Olomouci zopakovat i na jaře roku 2018. Fotografie z jednotlivých Nočních běhů pro Světlušku a seznam partnerů najdete na www.behprosvetlusku.cz. Připojte se také k roji Světlušek čelovkovitých.  

Autor:  Barbora Mocová

Nové články v rubrice

 • 23. listopadu  2017       rubrika: Akce

  Krásná a prospěšná PF 2018 s motivy od zrakově postižených

  Přání pro Světlušku potěší hned dvakrát. Udělají radost obdarovanému i Světlušce, které pomohou, aby mohla lépe svítit na cestu lidem s těžkým zrakovým handicapem. Výrobce přání, společnost ABALON, totiž věnuje Světlušce...

   
 •  Fotogalerie

  ČSOB uspořádala workshop pro nevidomé

  jako generální partner Nadačního fondu Českého rozhlasu a jeho sbírkového projektu Světluška zorganizovala workshop pro nevidomé na téma bezbariérovost. Během dne se diskutovalo nejen o přístupnosti služeb a bankovních...

   
 • Manažer financí a veřejných sbírek

  Nadační fond Českého rozhlasu hledá pro svůj stěžejní projekt Světluška na plný úvazek kolegu/kolegyni na pozici Manažer financí a veřejných sbírek.

   

O Světlušce | Komu svítíme | Jak přispět | Press | Fotogalerie
Kariéra | Kontakt | Dárky | Nadační fond | Starý web
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace