V brněnských Lužánkách se poběží se Světluškou na pomoc nevidomým

V Brně už se poběží potřetí pro Světlušku - Foto: Igor Zehl

V Brně už se poběží potřetí pro SvětluškuFoto: Igor Zehl

Charitativní Noční běh pro Světlušku rozsvítí 27. dubna po setmění park Lužánky. Pro vidící i nevidomé sportovce je připraven od 19.00 doprovodný program. Mohou se těšit na nevidomé maséry, hudební vystoupení dua VojoDeyl i kapely Mirai. Ve 21.00 se pak všichni se symbolicky zapnutými čelovkami vydají společně překonat tmu.

„Už potřetí si Světluška obouvá kecky a vyráží do Brna. Doufáme, že i letos nás v tom její příznivci ze širokého okolí nenechají a přijdou si užít jedinečnou atmosféru nočního běhu. Na místě bude příležitost se setkat i s některými z těch, kterým může Světluška díky dárcům pomáhat, zve dosud váhající sportovce Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který sbírku Světluška organizuje.
 

Areál se veřejnosti otevře v 18.30. Běh a souboj s tmou odstartuje ve 21.00 hodin. Běžci se mohou sami rozhodnout, zda se vydají na trasu dlouhou 2,5 nebo 5 km. Startovné, které tvoří výtěžek do sbírky Světluška, stojí při online registraci 400Kč na místě 450Kč. Prvních tisíc registrovaných běžců dostává startovní balíček s čelovkou a sportovní kapsičkou na mobil. Podrobnosti na webu www.behprosvetlusku.cz

Světluška v Jihomoravském kraji podporuje několik desítek lidí s těžkým zrakovým handicapem a také organizace, které jim pomáhají na cestě k samostatnějšímu životu plnému pestrých aktivit. Na podporu Světlušky se může v Jihomoravském kraji spolehnout například brněnská pobočka Střediska rané péče SPRP, která je oporou rodinám, kam se narodilo dítě se zrakovým nebo kombinovaným postižením. Světluška přispívá i brněnskému TyfloCentru nebo Středisku pro pomoc studentům se specifickými nároky - Teiresiás při Masarykově univerzitě. Jen v minulém roce putovala od Světlušky na činnost organizací pomáhajících také v Jihomoravském kraji částka 5 720 530 Kč. 

Připojte se k akci na Facebooku


Kontakt:
Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.net 


Poděkování partnerům Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu
Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky a společnosti HERBADENT, která je hlavním partnerem. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 16 lety založil a je jeho velkou oporou. 

Noční běh pro Světlušku by nemohl existovat bez laskavé pomoci a zapojení generálního partnera projektu společnosti Isostar a hlavního partnera projektu firmy Hannah.Světluška děkuje primátorovi města Brna panu Petru Vokřálovi za záštitu města Brna. Světluška si velmi váží mediálního partnerství Českého rozhlasu a České televize. Velký dík náleží Veřejné zeleni města Brna za poskytnutí prostoru pro běh a také Ondřeji Musilovi z Centra volného času Lužánky za poskytnutí zázemí. Světluška by se neobešla také bez zapojení velkého počtu dobrovolníků a firem, které se rozhodly projekt podpořit, za všechny jmenujme alespoň Up Brand Activation, VELUX, Dachser, Bonaqua, Coca Cola, Běžecký klub Brno, Asociace turistických oddílů mládeže A-TOM, Johnny Servis, Autoclinic s.r.o., SRP s.r.o., Royal Party Servis s. r.o., Mobilie s.r.o., Špondr CMS s.r.o., Gemare, Smybox, The brand Plan, Ekoprodukt, Pro People, Pivo Richard, The Media digital signage solution, Promotion Truck, Silent Sound, Cat Cut, Like brand, Akton – provozovatel portálu KamvBrne.cz. 

Autor:  Barbora Mocová

Nové články v rubrice

 • 23. listopadu  2017       rubrika: Akce

  Krásná a prospěšná PF 2018 s motivy od zrakově postižených

  Přání pro Světlušku potěší hned dvakrát. Udělají radost obdarovanému i Světlušce, které pomohou, aby mohla lépe svítit na cestu lidem s těžkým zrakovým handicapem. Výrobce přání, společnost ABALON, totiž věnuje Světlušce...

   
 •  Fotogalerie

  ČSOB uspořádala workshop pro nevidomé

  jako generální partner Nadačního fondu Českého rozhlasu a jeho sbírkového projektu Světluška zorganizovala workshop pro nevidomé na téma bezbariérovost. Během dne se diskutovalo nejen o přístupnosti služeb a bankovních...

   
 • Manažer financí a veřejných sbírek

  Nadační fond Českého rozhlasu hledá pro svůj stěžejní projekt Světluška na plný úvazek kolegu/kolegyni na pozici Manažer financí a veřejných sbírek.

   

O Světlušce | Komu svítíme | Jak přispět | Press | Fotogalerie
Kariéra | Kontakt | Dárky | Nadační fond | Starý web
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace