Jak můžete pomoci

Připojte se k rodině pravidelných dárců - Foto: Filip Jandourek

Připojte se k rodině pravidelných dárcůFoto: Filip Jandourek

Sbirkové konto 

Připojte se k naší rodině pravidelných dárců. Konto Světlušky "DESET DEVÍTEK" 99999 99999/0100 je otevřeno po celý rok. I symbolický příspěvek se promění v konkrétní pomoc.  

Pomůžeme Vám při vyplnění trvalého bankovního příkazu k úhradě či vyplnění poštovní složenky. Prosím nezapomeňte vždy uvést na složence údaje o příjemci daru:  

Nadační fond Českého rozhlasu
Vinohradská 12
120 99, Praha 2 

Na požádání Vám vystavíme potvrzení o přijetí daru, které můžete uplatnit jako odečet při výpočtu základu daně z příjmu. 


Slavnostní otevření Kavárny POTMĚ 2014 - Foto: Anna Solcová

Slavnostní otevření Kavárny POTMĚ 2014Foto: Anna Solcová

Dárcovská SMS 

Textovou zprávu ve tvaru: DMS SVETLUSKA prosím odešlete na číslo 87777. Zaplatíte 30 Kč, Světluška obdrží 28,50 Kč. Více informací o této službě naleznete na www.darcovskasms.cz

Také můžete využít heslo DMS ROK SVETLUSKA. V tomto případě se místo jednorázové pomoci zavážete k pravidelné měsíční podpoře Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku. 

Pro možnost zrušení DMS Roční podpora prosím klikněte zde
QR kód

Přihlaste se přes smartbanking ke svému účtu a zvolte možnost platby QR kódem. Po načtení kódu se Vám vygeneruje platební příkaz ve výši 100 Kč, který pak odešlete na sbírkový účet Světlušky. Výši částky můžete upravit.

 
Věříme, že tento způsob usnadní Vám všem, kteří používáte smartbanking v mobilním telefonu, přispět do sbírky Světluška.  
V ZÁŘÍ SVĚTLUŠKY ZÁŘÍ - prodejní sbírka 

Placky - Foto: Dominik Herr

PlackyFoto: Dominik Herr

Přispět Světlušce můžete také v tradiční sbírkové dny V ZÁŘÍ SVĚTLUŠKY ZÁŘÍ - od dobrovolníků v originálním kostýmu broučka si můžete zakoupit náramek a další sbírkové předměty. Symbolický příspěvek bude sbírán do zapečetěných lucerniček dobrovolníků. 

Letos je opět potkáte v září ve více než 300 městech ČR a poznáte je snadno. Vypadají jako opravdové světlušky: dobrovolníci jsou oblečení do světluščích kostýmů s krovkami a tykadly a světluščího trička. Kdybyste si přece jen nebyli jisti, neváhejte je požádat o průkaz dobrovolníka a zkontrolovat, zda mají zapečetěnou lucerničku. 

Můžete nás také kontaktovat na telefonním číslo 221 551 215 pro potvrzení, že v daném místě sbírka skutečně probíhá. Kromě září se můžeme potkat při různých pouličních doprovodných akcích a v některých velkých obchodních centrech až do konce roku. Ke Světlušce se připojují další školy a domečky, mateřské školy, knihovny, organizace i jednotliví příznivci. Přibývají další a další města, ve kterých se Světluška koná. Pokud jste ji ještě nepotkali, je možné, že právě ve Vašem městě dobrovolníky nemáme. Pomozte nám, aby příště "doletěla" až k Vám. Ozvěte se nám: linda.vankova@rozhlas.cz, tel: 603 594 646. 

Benefiční akce
Pomoci můžete také tak, že navštívíte některou z našich benefičních akcí, které pro Vás pořádáme po celý rok. Těšíme se na Vás! Sledujte prosím sekci Aktuality

Pokud se nemůžete zúčastnit našich benefičních akcí a rádi byste si koupili některý ze sbírkových předmětů Světlušky, napište nám na svetluska@rozhlas.cz a my Vám je pošleme na dobírku. 

Pomáhat lze i jinak než penězi...
Můžete nám napsat svoje postřehy a návrhy, co bychom mohli vylepšit nebo nám pomoci to rovnou vylepšit. Na naše akce vždy hledáme dobrovolníky, kteří by nám pomohli s přípravami a hladkým průběhem. Budeme rádi, když nám napíšete na svetluska@rozhlas.cz a my si Vás přidáme do databáze dobrovolníků. 

Děkujeme všem, kteří pomáhají s námi, za jejich laskavou pomoc 

O Světlušce | Komu svítíme | Jak přispět | Press | Fotogalerie
Kariéra | Kontakt | Dárky | Nadační fond | Starý web
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace