Vezměte svou třídu do Kavárny POTMĚ

Seznamte se s nevidomými a jejich světem v Kavárně POTMĚ - Foto: David Sedlecký

Seznamte se s nevidomými a jejich světem v Kavárně POTMĚFoto: David Sedlecký

Rezervujte pro svou třídu návštěvu v Kavárně POTMĚ a diskusi s nevidomým kavárníkem.

V Kavárně POTMĚ si žáci či studenti na chvíli v absolutní tmě vyzkouší, jaké je to vnímat svět ostatními smysly. Jak se žije lidem s postižením zraku, se dozví přímo od nevidomého kavárníka, kterého se mohou zeptat na vše, co je zajímá. Z kavárny si kromě zážitku tak odnesou i vědomosti, jak pomoci nevidomému. 

Kavárna POTMĚ stojí na náměstí Republiky před Palladiem od 5. do 22. června 2017, program pro školy nabízíme v čase od 10:00 do 12:00 hodin. Rezervace ve všední dny mezi 9:00 – 16:00 hodinou na tel. 601 387 863 nebo na emailu: michaela.hronova@rozhlas.cz. Čím dříve zavoláte, tím spíše si budete moci vybrat z volných termínů. 

V kavárně je 24 míst k sezení. Pro jednu třídu rezervujeme prostory kavárny na jednu hodinu. Vstupné pro školy je 100 Kč na osobu. Cena zahrnuje program, jeden nápoj či zmrzlinu, hrneček s logem Světlušky a magnet se světluščím motivem na památku. Školním výpravám nabízíme i levnější variantu za 50 Kč na žáka, která nezahrnuje dárkový hrneček a magnet. Výtěžek ze vstupného putuje do sbírky a na projekt Světluška na pomoc nevidomým. 

Novinkou v Kavárně POTMĚ je možnost otestovat své hmatové schopnosti při stavení modelu z Lega. Před kavárnou si navíc žáci prohlédnout různé pomůcky, které usnadňují život lidem s postižením zraku, nebo si vyzkouší chůzi s bílou holí v labyrintu. 

Jízdní řád autobusové Kavárny POTMĚ

Jízdní řád autobusové Kavárny POTMĚ

Staví ve vašem blízkém okolí autobusová Kavárna POTMĚ? Rezervujte si na emailu: michaela.hronova@rozhlas.cz místo v dopoledním čase na některé ze zastávek. Jen pozor, kapacita autobusu je maximálně 20 osob. 

Těšíme se na vaši návštěvu
Vaše Světluška
 

Autor:  Barbora Mocová

Nové články v rubrice

O Světlušce | Komu svítíme | Jak přispět | Press | Fotogalerie
Kariéra | Kontakt | Dárky | Nadační fond | Starý web
© 1997-2018 Český rozhlas